Bezdrátová klávesnice k TV včetně bluetooth a touchpad

V dnešní recenzi se podíváme na dvě vcelku vydařené bezdrátové klávesnice, které by neměly chybět u vás v obýváku, spárované s vaší smart TV. Bezdrátová klávesnice se dá používat buď to přímo k ovládání vaší chytré televize, nebo například k ovládání připojeného počítače nebo notebooku.

Logitech K401+ včetně touchpadu

Jako první si vezmeme na paškál pravděpodobně již dobře známou bezdrátovou klávesnici od společnosti Logitech. Daná klávesnice se připojuje bezdrátově pomocí USB Donglu, který stačí zapojit do TV nebo připojeného zařízení.

Sice se nejedná o bluetooth variantu, za to Logitech K401+ nabízí i pohodlný touchpad a multimediální tlačítka. Jednoduše ideální volba právě pro konzumaci obsahu na vaší Smart TV.

Touchpad

Touchpad je umístěn na pravé straně, včetně pravého a levého tlačitka myši. Hned nad touchpadem máte k dispozici tlačítka pro ovládání hlasitosti a mute. Zprvu se nám touchpad na pravé straně zdál trochu nešikovný. Po chvíli jsme však pochopili záměr tohoto umístění. V levém horním rohu klávesnice totiž naleznete separátní levé tlačítko myši.

Klávesnici je tak idální držet oběma rukama jako vetší ovladač, kdy palcem pravé ruky používáte touchpad a palcem levé ruky klikáte na separátní levé tlačítko myši. Jak často používáte při konzumaci obsahu pravé tlačítko myši, že.

Psaní, rozmístění kláves a celkové zhodnocení

Rozmístění kláves po klávesnici je velmi minimalistické a co možná nejvíc úsporné. Numerický blok zde tedy nehledejte. Určitě se nejedná o klávesnici, se kterou byste chtěli psát eseje nebo propařit celou noc. Pro vyhledávání na youtube nebo zadávání adres v prohlížeči je však víc než dostačující. Za daných okolností je pak psaní pohodlné, bez nutnosti tahání kabelů. Nechybí ani český layout a stisk kláves nepůsobí laciným dojmem, se kterým jsme se občas u obdobných klávesnic setkali.

Klávesnici pak díky svým rozměrům v klidu odložíte do šuplíku pod televizi. Navíc se nemusíte bát, že se vám hned tak vybije. Ačkoliv na klávesnici není žádný indikátor stavu baterie, tak ji v našem testu používáme přes tři měsíce a 2 x AA baterie stále drží. Při přenášení klávesnice navíc uvítate možnost schování donglu do samotné klávesnice, tudíž se nemusíte obávat jeho ztráty.

Bezdrátová klávesnice Logitech K401+ je k dostání okolo 800 Kč, když chytíte akci tak i 500 Kč. Někdy bývá v obchodech špatně označována jako Logitech K400. Z našeho pohledu se jedná o totožnou klávesnici, ale možná se pleteme. Dostupná je jak v bílém provedení s modrými prvky, tak v černém provedení se žlutými prvky.

Evolveo WK29W Bluetooth

Pokud je pro vás bezdrátová klávesnice spojena hlavně s připojením pomocí Bluetooth, pak pro vás máme taktéž vhodného kandidáta od společnosti Evolveo. Danou klávesnici můžete právě díky bluetooth 3.0 připojit kromě PC/TV i k tabletu nebo telefonu. Nechybí zde podpora pro iOS a Android.

Obdobně jako u předchozí klávesnice zde nechybí český layout. Chybí zde však touchpad, tudíž budete pro ovládání TV potřebovat ještě myš. Pokud však hledáte pouze možnost zadávat text, pak se bez myši jistě obejdete.

Malé rozměry s velkou výdrží

Bezdrátová klávesnice Evolveo WK29W Bluetooth má díky absenci touchpadu ještě menší rozměry, a to právě o rozměry touchpadu. Připojení probíhá pomocí Bluetooth 3.0 a napájena je 2x AAA bateriemi. Obdobně jako u Logitechu i po třech měsících používání baterie stále drží. Samotné klávesy mají příjemný stisk a po celkové stránce dost připomínají bezdrátové klávesnice první generace od Apple, a to jak designem tak do jisté míry i zpracováním.

Samotné psaní je na ní s ohledem na její rozměry pohodlné, a to i při delším psaní. Minimálně v porovnání s Logitech klávesnicí. Můžeme ji tak doporučit i k PC, pokud chcete obdobu Apple klávesnice s minimalistickým designem.

Párování pomocí bluetooth

Párování probíhá pomocí podržení kláves ESC+K. Poté je již klávesnice dohledatelná pomocí bluetooth v zařízeních, se kterými hodláte klávesnici spárovat.

Pokud po vás bude vyžadováno potvrzení v podobě PIN kódu, pak stačí vyťukat čísla na horním řádku klávesnice (ne F, ale řádek s diakritikou) a potvrdit ENTER. Při vyťukávání PIN kódu není nutné držet shift, FN ani jinou klávesu. Klávesnice při párování funguje jako anglická.

Zhodnocení klávesnice Evolveo

Z našeho pohledu bezdrátová klávesnice padne do oka většině uživatelů, kterým se libí Apple design. Klávesnice je dostupná okolo 500 Kč, v akci jsme ji viděli nejlevněji za 399 Kč. Vybírat můžete jak z černé, tak bílé varianty.