Lenovo Legion Slim 7 s AMD zatápí konkurenci pod kotlem

Lenovo legion slim 7 nabízí ideální poměr ceny k výkonu svého zařízení. Navíce se s váhou okolo 1,9kg jedná o vcelku kompaktní řešení ne jen na poli herních zařízení, ale i na poli workstation. Nemluvě o HW výkonu, který je Lenovo schopné do tohoto notebooku vměstnat.

Obsah balení a první dojmy

V balení naleznete samotný notebook spolu s 230W adaptérem, který zvládne napájet RTX 3000 v závislosti na konfiguraci GPU. K dispozici máte buď to (RTX 3060 6GB) nebo (RTX 3050TI 4GB). Nám do redakce dorazila verze s RTX 3060 v kombinaci s AMD Ryzen 7 5800H. Nelze opomenout ani 16GB RAM a 512GB NVMe SSD.

Bez připojeného napájecího adaptéru ani nemá moc smysl zkoušet hrát. Ne že by to integrovaná AMD Radeon nezvládla, jen nás nebavilo neustále přenastavovat detaily u her. Škoda že nelze nastavit automatické detaily pro integrovanou, a další pro dedikovanou GPU. Věříme, že by to plno uživatelům docela vyhovovalo.

Klávesnice a touchpad

Samotné klávesnici nemáme co vytknout. Z našeho pohledu se jednalo o velmi obdobnou klávesnici, kterou naleznete u Lenovo ThinkPad, nebo Lenovo Yoga. Dalo by se říct, že jednalo o něco mezi s větším důrazem pro hraní, ale i psaní článků na ní bylo více než adekvátní.

Pokud jste fandové RGB, tak vás bohužel zklameme. V námi testované variantě však bylo k dispozici pouze bílé podsvícení. Z našeho pohledu to však ničemu nevadí. Co bychom však mohli uspořádání plnohodnotné klávesnice vytknout, tak to je umístění samotného touchpadu.

Ten je sice velký, přesný a pohodlný. Bohužel je umístěn více na levé straně, tudíž se nám často při psaní, nebo hraní her často stávalo, že jsme přes něj omylem přejeli spodní částí dlaně. To se u psaní dá párkrát přehlédnout, ale u hraní her ani jednou. Jedinou možností je touchpad při připojení myši vypnout. Což je ale škoda, když stačilo nechat touchpad jednoduše uprostřed.

Display a výdrž baterie

Čím nás Lenovo Legion Slim 7 velmi mile překvapilo, to je vydrž na baterii bez využití grafické karty RTX. Díky AMD Ryzen 5. generace a integrované GPU AMD Radeon jsme se s Legion S7 dostali na úctyhodných 6-8h výdrže v závislosti na tom, co jsme konkrétně dělali.

Recenze taktéž na našem YouTube.

Pokud se jednalo pouze o redaktorskou činnost, pak to bylo oněch 8h. Když jsme při to měli puštěnou muziku s obrazem na YouTube, občasně jsme spustili nějakou nenáročnou hru či zhlédli nějaký ten díl seriálu, pak jsme dostali na 6h výdrže. Na herní notebook, který má v sobě RTX 3060 se z našeho pohledu jedná o velmi slušný výkon s přihlédnutím na tenké provedení notebooku.

Samotný displej je 15,6″ IPS antireflexní s rozlišením FHD 1920 x 1080 a pěknou obnovovací frekvencí 165Hz a svítivostí 300 Nitů. Možná si řeknete, že by zde mohlo být QHD či vyšší obnovovací frekvence, jak si ale ukážeme u herních testů, RTX 3060 by vás stejně o moc dál nedostala, tudíž jedná o víc než dostačující parametry displeje. Maximálně ta svítivost by mohla být vyšší, ale za danou cenu, jsem ani tak nesetkali s nekomfortní viditelností.

Dostupné IO a rozměry

Celkové rozměry Lenovo Legion Slim 7 se zastavili na 35,6 x 1,9 x 2,5 cm (ŠxVxH) s celkovou váhou 1,9kg. Na zadní straně Legion S7 máte k dispozici 2x USB3.2 gen2 Type-A spolu s napájecím konektorem Lenovo. Jeden z USB pak slouží pro aktivní napájení vašich zařízení. V našem případě jsme však tuto funkci nevyužívali, protože druhý den nabití baterie kleslo zhruba o 20%, a to i v případě, kdy jsme port pro nabíjení vůbec nevyužívali. Někomu to vadit nemusí, ale zmínit to zde musíme.

Na pravé straně máte k dispozici 2x USB3.1 Gen2 Type-C. Díky použitému AMD procesoru se však nejedná o ThunderBolt, ale pouze USB-C s podporou DP. Na levé straně pak máte k dispozici kombinovaný 3,5mm port pro sluchátka spolu s čtečkou SD karet 4v1. Zde bychom uvítali maximálně změnu stran použitých portů, protože nám na pravé straně s připojenou myší ostatní připojené periferie překáželi. Záleží však na úhlu pohledu, a pokud jste levák, pak budete s umístěním spokojeni.

S dostupných portů bychom pak uvítali pouze LAN RJ45 případně HDMI či DP. U herního notebooku bychom LANku očekávali na 100%, DP či HDMI můžete v případě potřeby suplovat pomocí USB-C. Ačkoliv můžete připojit i LANku pomocí USB-C, určitě ji u herního Lenovo Legion Slim 7 využijete spíš, než připojení k dalšímu monitoru, proto bychom ji zde uvítali i bez redukce/dockovací stanice.

Herní testy

Jelikož se jedná hlavně o herní zařízení, ačkoliv ani při střihu videa či fotoeditaci se tento stroj moc nezapotí, pak jsme si pro vás připravili herní test u Forza Horizon 4, Biomutant nebo Cyberpunk 2077. Taktéž jsme zkoušeli již zmíněný střih videa a to s exportem a i střihem v 8k rozlišení v Adobe Premiere Pro.

V herních testech jsme sledovali teplotu a FPS. Abychom dosáhli co nejvyšších FPS, tak jsme zkoušeli i střední detaily. Vždy jsme testovali pouze na integrovaném displeji s připojeným napájením.

– Forza Horizon 4

Je sice pravda, že zde máme již Forza Horizon 5, ale věříme, že si ve Steam výprodeji plno z vás koupilo právě Forza Horizon 4, proto jsme pro test zvolili právě čtyřku. Jelikož máme vestavěný displej s obnovovací frekvencí 165Hz, tak jsme se snažili dostat právě na tato FPS a to vcelku úspěšně. Při ultra nastavení, resp. vše na max, jsme se dostali na 120FPS s teplotou CPU 82°C a GPU 86°C. Abychom se dostali na 165FPS, snížili jsme detailu na vysoké. Zde již byla teplota CPU 76°C. Teplota GPU se přitom nezměnila.

– Biomutant

U hry Biomutant jsme kvůli locku FPS nemohli dostat výše než na 60FPS. Pokud jsme někde přehlédli maximální uzamčení FPS, pak se omlouváme. I s maximálními možnými detaily jsme se však dostali právě na stabilních 60FPS. Teplota CPU se pak zastavila na 80°C a GPU na 88°C .

– Cyberpunk 2077

Tolik oblíbený a někým nenáviděný Cyberpunk byl a asi díky optimalizaci, HDR a DLSS bude pro testy vždy oříšek. Zkoušeli jsme mix středních a vyšších detailů spolu s DLSS, který však u FHD rozlišení příliš nedoporučujeme kvůli ztrátě kvality. Zde jsme se dostali na 60FPS s teplotou CPU 90°C a GPU 88°C. Bez DLSS se stejným nastavením detailů jsme se pak nedostali přes 30FPS . Teplota CPU pak byla opět 90°C a GPU již celkem kritických 96°C. Při tomto nastavení již byla i teplota uprostřed klávesnice celkem nepříjemná. Je pravda, že uprostřed klávesnice nic moc při hraní nepoužíváte, ale zvýšená teplota již byla na klávesnici znát.

Doporučení závěrem

Celkově máme z Lenovo Legion Slim 7 AMD / Legion S7 velmi kladné pocity. Za cenu od 32 000 Kč ve variantě s RTX 3050TI a od 34 000 Kč ve variantě s RTX 3060 se jedná o velmi dobrý počin. Při maximální zátěži se sice můžete setkat již se zvýšenou teplotou i klávesnici, ale to dá snadno prominout vzhledem k rozměrům notebooku. Při běžném používání však k přehřívání nedochází, a to ani při střihu 8k videa v Adobe Premiere Pro, který zvládal Legion S7 na výbornou.

Herního notebooku okolo 30 000 Kč s RTX 3000, výbornými rozměry a 165Hz displejem jednoduše nemáme moc co vytknout. Lenovo Legion Slim 7 s AMD Ryzen tedy můžeme jen doporučit, a to jak herní nástroj, tak velmi silnou powerstation pro začínající profesionály na poli grafiky.

Za zapůjčení Lenovo Legion Slim 7 děkujeme společnosti Lenovo.

Zdroje: 1, 2