Google Chromecast 3 jde ve šlépějích svých předchůdců

Google Chromecast 3 s označením NC2-6A5 navazuje na své předchůdce. Před tímto modelem vyšel taktéž Google Chromecast Ultra, který zvládá i nativní 4k HDR obsah, což bohužel Chromecast 3 nadále neumí. To je z našeho pohledu celkem škoda a uživatel si tak musí za 4k HDR připlatit. Přitom ve finále kupuje starší model.

Chromecast a Smart TV

K čemu ale vůbec Chromecast v dnešní době využijete? Pokud již vlastníte chytrou TV, tak toho moc navíc tahle malá krabička bohužel nenabídne. Přehrávání obsahu z Youtube umí snad již každá Smart TV a z telefonu pouze pošlete playlist, který si TV přechroustá. Pokud navíc vlastníte TV s Androidem, pak nemáte problém ani se zrcadlením obsahu.

Co však některé Smart TV stále úplně dokonale neumí, je přehrávání obsahu z ostatních aplikací dostupných z Google Play. Zde Google Chromecast stále dominuje. Pokud vám však stačí přehrávání obsahu v podobě zrcadlení obrazovky, pak bychom do Chromecast zbytečně neinvestovali.

Smart TV díky Chromecast z jakékoliv TV s HDMI

Pokud však vlastníte starší TV, která stále splňuje vaše očekávání, ale chtěli byste od ní přeci jen trochu víc kompatibility s vašimi mobilními zařízeními, pak je pro vás Google Chromecast ta správná investice.

Obdobně na tom můžete být i s obyčejným monitorem, ke kterému nutně nepotřebujete dokupovat PC, pokud na něm potřebujete jen zobrazit data z vašeho telefonu, nebo spustit například reklamní spot ve smyčce. Ten může být navíc spuštěn přímo z vašeho Youtube kanálu, čímž odpadá nutnost nepřetržitého připojení telefonu.

Zapojit a nastavit zvládne každý

Google Chromecast zvládne k televizi či monitoru bez problému zapojit každý. Nebudete k tomu potřebovat nic víc, než co naleznete v samotném balení. Po vybalení máte k dispozici samotný Chromecast, který je vybaven HDMI výstupem, micro USB vstupem a zapínacím tlačítkem.

V balení dále nalezneme USB-A to micro USB kabel spolu s adaptérem. Při koupi si předem ověřte, zda ve vašem balení je i adaptér. Pokud však objednáte Chromecast bez adaptéru, tak doma jistě nějakou tu nabíječku s micro USB kabelem najdete.

Chromecast stačí připojit do HDMI vstupu/input vaší televize či monitoru. Do Chromecastu poté zapojíte napájení skrze micro USB. A to je vlastně vše po stránce zapojování. Poté pouze stáhněte aplikaci Google Home do svého mobilního zařízení a začněte nastavovat. Aplikace vás intuitivně navede k přidání vašeho prvního zařízení. Pokud máte doma více kompatibilních zařízení s aplikací Google Home, pak vám dá aplikace vybrat, které zařízení chcete připojit.

Závěrečné zhodnocení Google Chromecast 3

Google Chromecast může být výborný pomocník v kombinaci s dalšími SmartThings ve vaší domácnosti. Stejně tak pokud hodláte Chromecast používat pro zrcadlení a přehrávání obsahu na „hloupé“ TV.

Pokud však nejste fanoušek chytrých věcí, potažmo chytrých domácností a již vlastníte Smart TV, pak je investice cca 1 300 Kč z našeho pohledu zbytečná, protože vám nic až tak nového nepřinese.

Závěrem jsme si pro vás připravili i krátký videopohled na obsah balení a samotný Google Chromecast 3.

Zdroje: 1, 2, 3