TeamViewer QuickSupport rozšiřuje působiště TeamViewer

Pravděpodobně jste se již s TeamViewer setkali. Ať už na straně pomocníka nebo právě zachraňovaného. Mnoho lidí ale neví, že může stejnou utilitu použít i pro telefony v podobě TeamViewer QuickSupport.
Samozřejmě, TeamViewer byl vždy dostupný i na telefonu, ale umožňoval z telefonu zpravovat připojená PC. TeamViewer QuickSupport umožní uživatelům připojit se vzdáleně i na mobilní zařízení a poskytnout tak zákazníkovi support i v případě nějakého erroru na telefonu.
Stejně jako TeamViewer tak i TeamViewer QuickSupport je pro osobní užití zdarma. Pro podnikatelské, respektive komerční účely je již zpoplatněn a porušení této licence může být pokutováno.

Jednoduchá správa

Pokud máte starší rodiče či prarodiče, jistě přijde TeamViewer, potažmo TeamViewer QuickSupport vhod. Abyste dosáhli možnosti vzdálené plochy bez dalšího zásahu rodinných příslušníku, tak bude ideální, abyste si udělali vlastní TeamViewer účet.

Poté nainstalujte TeamViewer na každý ze spravovaných počítačů, přihlaste se pod svým loginem a počítač přidejte mezi své počítače. Pak si stačí pro každý počítač nastavit vlastní heslo, aby nebylo nutné při každém pokusu o přihlášení k počítači nutné od vašich rodinných příslušníku zaslat číslo, které se zrovna zobrazuje na daném počítači.
Heslo musíte nastavit na daném počítači. Pokud byste ho chtěli prostřednictvím svého účtu na svém počítači, tak tuto nabídku nebudete mít k dispozici.
Potě stačí nastavit, aby se TeamViewer spustil vždy při startu počítače a to jediné, co po vašich rodičích budete požadovat, je pouze zapnutí počítače. O zbytek se již po připojení přes vzdálenou plochu TeamViewer postaráte sami.

TeamViewer QuickSupport

Stejným způsobem můžete nastavit i TeamViewer QuickSupport. V mobilním zařízení tedy budete mít nainstalovaný samotný TeamViewer RC (RemoteControl) pro správu PC a mobilních zařízení společně TeamViewer QS (QuickSupport). Ten však slouží pouze jako přípojný bod pro klasický TeamViewer.

Uživatel mobilního zařízení, který bude chtít s něčím pomoct, vám tedy bude muset vždy zaslat své ID, které se mu zobrazí na displeji. Poté se můžete připojit i s nahráváním obrazovky, tudíž můžete uživatele navigovat. Některé verze telefonů podporují i převzetí vzdálené plochy. Ve většině případů však budete mít k dispozici pouze chat, hovor, screenshot, popřípadě video vzdálené plochy.

Pro komunikaci vám pak poslouží chat, nebo hovor, který TeamViewer QuickSupport také podporuje. Již si tedy nemusíte nechávat zasílat screenshoty displeje, ale můžete v reálném čase rovnou jednat i na mobilních zařízeních.
TeamViewer a TeamViewer QuickSupport je dostupný jak pro Android tak iOS. Nechybí samozřejmě klasický Windows, MacOS či Linux.

Zdroje: 1, 2, vlastní