Youtube bez reklam a na pozadí i bez Youtube premium

Dnes se ve stručnosti podíváme na to, jak zprovoznit Youtube bez reklam. Taktéž si ukážeme, jak přehrávat hudbu na pozadí telefonu i s vypnutým displejem. Tyto funkce jsou automaticky dostupné s předplatným Youtube Premium, ale spolu to zvládneme i bez něj.

Reklamy byly na Youtube odjakživa. S příchodem Youtube Premium jsme však přišli o možnost vypnout displej telefonu nebo notebooku, aniž bychom tím zastavili přehrávání spuštěné hudby.

Youtube bez přerušování na Apple

Možnost přehrávat hudbu na pozadí bez přerušování však zůstala výsadou Applu na jejich prohlížeči Safari. Pokud jste tedy majitelem Applu, tak máte částečně vyhráno. Stačí spouštět Youtube přes prohlížeč Safari a nepoužívat aplikaci Youtube. Přehrávaní v prohlížeči Safari funguje jak na Apple zařízení s iOS tak MacOS.

Pro Youtube bez reklam pak stačí do Safari nainstalovat rozšíření Adblock Plus for Safari ABP, které je zdarma dostupné již od verze MacOS 10.12.6, což ocení jistě majitelé starších MacBooků bez možnosti updatu na novější verzi MacOS.

Toto rozšíření nainstalujete tak, že otevřete prohlížeč Safari, v horní liště kliknete na Safari -> Rozšíření Safari… Následně se vám otevře App Store, kde rozšíření vyhledáte. Jakmile máte Adblock nainstalovaný, musíte jej ještě aktivovat. V horní liště opět klikněte na Safari -> Předvolby -> Rozšíření. Zde stačí zaškrtnout ABP a ABP Control panel.

Následně si již můžete užívat Youtube bez reklam i se zhasnutým displejem.

Youtube bez reklam a přerušování na Windows a Android

Pokud nejste majitelem zařízení Apple, pak nemusíte zoufat. Služby Youtube premium zprovozníme i u vás. Pro poslech hudby na pozadí stačí používat prohlížeč Firefox od Mozilly. Funguje jak na PC, tak na mobilních zařízení s Android. Při přehrávání na Androidu však doporučujeme přepnout Firefox do režimu PC zobrazení. U některých zařízení to bylo potřeba, abychom mohli poslouchat hudbu i na pozadí.

Pro odstranění reklam jsme opět nainstalovali rozšíření, kterých je na Firefox i Chrome dostupných hned několik. Nám se konkrétně pro reklamy na Youtube osvědčil doplněk Adblock na Youtube.

Pokud by se u Firefoxu na Androidu změnila funkčnost přehrávání na pozadí, pak zde máme ještě alternativu v podobě aplikace iTube. Aplikace je však dostupná pouze v Galaxy Store na zařízení Samsung, případně pomocí uvedeného linku. Trik aplikace spočívá v tom, že si videa ukládá do cache paměti, případně je rovnou celá ukládá ve formátu mp4. Zda je uložení videa do telefonu výhodou nebo nevýhodou již necháme na vás.

Ve všech případech je ale možné přehrávat Youtube bez reklam i na pozadí. Vše navíc bez nutnosti placení za Youtube Premium.

Zdroje: 1, 2, 3