Logitech MX Keys Mini s přehledem nahradí i MagicKeyboard

Kdysi jsme již měli čest s luxusní kovovou klávesnicí Logitech Craft. Logitech MX Keys Mini následuje tento trend avšak s přijatelnější cenou a dokonce variantou TKL, tedy verzi Mini.

Pokud již vlastníte Logitech Craft, pak asi nemá smysl přecházet na novou verzi. Leda byste prahli právě po TKL zpracování. Jinak zde totiž žádné extra novinky nejsou.

Použitelnost

Logitech MX Mini může ale velmi obstojně nahradit konkurenční klávesnice Apple MagicKeyboard, k čemuž je beztak předem určená. Oproti MagicKeyboard nebudete mít problém spárovat s jakýmkoliv zařízením (Windows, Android, MacOS). Dále budete mít na výběr z různých barevných provedeních. Nechybí možnost přepínání mezi připojenými zařízeními pomocí funkčních kláves.

V kombinaci s dalšími zařízeními od Logitech, jakou jsou například myši MX Anywhere nebo MX Master, můžete navíc využívat i služby MX Flow. Díky této funkci můžete přejíždět myší mezi různými zařízeními a klávesnice bude automaticky aktivní na zařízení, na kterém bude zrovna kurzor myši.

Zpracování a keytravel

Samotnému zpracování nemáme co vytknout. Jedná se bytelné hliníkové provedení. Díky spodnímu pogumovaní drží na stole jak přibitá. Horní část pak nabízí automaticky zdvih, který nelze nijak upravovat. S náklonem jsme však byli spokojeni a není třeba ho nějak upravovat.

Samotné klávesy jsou pak membranické a psaní je nich tiché a pohodlné. Ve srovnání s Logitech Craft nám však přišel stisk u něco jemnější, tak že v daném porovnání máte menší zpětnou vazbu, zda jste klávesu zmáčkli. Pokud bychom však neměli přímé srovnání s původní Logitech Craft, tak si nemůžeme na nic stěžovat. Mezerník je pak upevněný po celé své délce, tak že se nikde neviklá.

Vybírat můžete mezi bílým, šedým nebo růžový provedením. Klávesy jsou blízko u sebe, a přesto při psaní nedochází ke zbytečným překlikům. Keytravel je tedy minimální a vše máte na dosah prstů.

Baterie, synchronizace a podsvícení

Spárování se zařízeními probíhá hlavně skrze Bluetooth. Pro nabíjení lze využít přibalený USB-C to USB type-A kabel, pomocí kterého můžete být k zařízení taktéž připojen. Poslední alternativou je pak bezdrátový reciever/přijímač Logi Bolt USB. Se staršími recievery, jako je například Logitech unifying, již není klávesnice kompatibilní.

Z našeho pohledu však bohatě stačí možnost připojit až tři bluetooth zařízení plus samotné kabelové připojení.

Baterie dle papírových údajů vydrží 10 dní se zapnutým podsvícením a až 5 měsíců bez podsvícení. My testovali cca 14 dní včetně podsvícení, které jsme ale používali pouze večer a na konci testu jsme měli nějakých 80% baterky, tak že bychom 5ti měsícům bez podsvícení i věřili.

Podsvícení se navíc samo reguluje podle okolního světla a spouští se jen v případě, že přiblížíte ruce na klávesnici. Obdobně pak se pak zase vypne. Danou funkci jsme vřele přivítali. Již nemusíte klikat do mezerníků, aby se podsvícení aktivovalo. Stačí pouze přiblížit prsty ke klávesnici a podsvícení se samo aktivuje.

Doporučení závěrem

S cenou okolo 2 700 Kč můžeme klávesnici Logitech MX Keys mini doporučit jako vhodnou alternativu místo Apple MagicKeyboard, protože na rozdíl od klávesnice od Apple ji můžete bez komplikací spárovat se všemi zařízeními, což se i MagicKeyboard nedá říct. Vždy bude 100% fungovat pouze se zařízeními od Apple, u ostatních zařízení budete vždy hledat způsob, jak správně spojení rozchodit.

Navíc si můžete vybrat různá barevná provedení, máte navíc podsvícení a taktéž nechybí možnost sáhnout po plnohodnotné Logitech MX Keys.

Za zapůjčení klávesnice Logitech MX Keys Mini děkujeme společnosti Logitech.

Zdroje: 1, 2