SteelSeries Rival 5 jako herní myš bez kompromisů

Po nějaké době nám do redakce opět dorazili herní periferie. Nově však od společnosti SteelSeries a to v podobě herního myšáka SteelSeries Rival 5.

Z naší strany se jedná o první fyzické setkání s touto značkou. SteelSeries jsme sice znali, ale ještě jsme neměli možnost produkty této značky testovat na živo, a tak jsme tuto možnost samozřejmě víc než přivítali.

Obsah balení

Obsah balení nás vcelku překvapil. Jedná se o velmi minimalistický design, ve kterém se schovává „pouze“ samotná myš. V balení tedy nehledejte žádné dodatečné příslušenství v podobě redukcí, držáků nebo výměnných kabelů.

SteelSeries Rival 5 nabízí připojení pomocí na pevno uchyceného 2m USB type-A kabelu. Provedení kabelu je v podobě příjemného opletu, který vídáme čím dál častěji a jsme za to rádi.

První dojmy

Na první pohled se jedná o nijak výraznou do očí bijící myš. Provedení je z matného plastu a ničím příliš nevyniká. RGB diskotéka se však rozjede až po samotném připojení. Úchop je přizpůsobený výhradně pro praváky, díky jemné prohlubni na palec a doprovázejícímu osazení tlačítek.

Po prvním uchycení do ruky nás zarazila váha celé myši, která činí 85g. Osobně upřednostňujeme o něco těžší myši, nebo alespoň možnost přidat či odebrat závažíčka dle svých preferencí. Zde však tato možnost není. Myš tak drží trend s dobou, kdy hráči ve většině případech upřednostňují lehké herní myši kvůli manévrovatelnosti. Záleží však na preferencích každého z vás.

Samotný materiál pak i přes svou nízkou váhu působí velmi solidně a bytelně zpracovaný. Crashtesty jsme s myší sice nezkoušeli, ale proč také. Otázkou pak zůstává, jak dlouho na SteelSeries Rival 5 vydrží onen matný, na pocit hrubší povrch. Z našeho pohledu se však nejedná o přidanou vrstvu, jako spíše samotné dokončení plastu, tudíž by nějakou dobu mohl vydržet. Pokud se však bude jednat o jedinou herní myš ve vašem arsenálu, pak se po čase jemnému „vyleštění“ povrchů asi nevyhnete. Budeme doufat, že to bude za delší časový úsek :).

Rozložení tlačítek SteelSeries Rival 5

Nyní se však dostáváme k největším přednostem. Rival 5 vám nabídne celkem 9 plně programovatelných tlačítek, která jsou velmi ergonomicky umístěná převážně po levé straně myši krásně na dosah jednoho prstu, konkrétně pak palce.

Uprostřed naleznete klasicky pravé a levé tlačítko, Klikatelné kolečko a samostatné tlačítko před kolečkem, které je defaultně nastavené pro změnu DPI, které lze nastavit až na 18000. Navíc si můžete nastavit až 5 profilů pro DPI. Nechybí samozřejmě ani možnost, povolit pro DPI pouze jeden profil a přepínací tlačítko si tak nastavit na libovolnou funkci dle vašich preferencí.

Po levé straně pak máte k dispozici celkem 5 tlačítek. V přední části palce naleznete samostatné stříbrné tlačítko, které bychom doporučili pro sniper mod, nebo jinou dedikovanou funkcí. Nad palcem pak naleznete dvě tlačítka, která běžně bývají nastavená jako vpřed a zpět. Hned nad ním je však dispozici další tlačítko, které lze naklánět nahoru a dolu. Systému jsme toto tlačítko používali pro nastavování hlasitosti. Všechna tato tlačítka jsou ve velmi dobrém dosahu palce. Tedy alespoň za předpokladu, že máte průměrnou nebo větší ruku.

Nechybí samozřejmě ani RGB podsvícení, které je rozložené do 10ti zón. Samostatně můžete nastavit podsvícení kolečka, loga a postranní pruhy. Každý pruh je pak rozdělen do 4 zón.

Doporučení závěrem

Za cenu 1 799 Kč se jedná o víc než přijatelnou herní myš, která nemá příliš kompromisů. V potaz je tak nutné brát snad jen váhu pouhých 85g, která nemusí nutně sednout všem. Váha navíc nelze upravovat. Myš taktéž nemusí sednout do malé ruky. Ve všech dalších ohledech však nemůžete šlápnout vedle.

Pro bezproblémové používání doporučujeme nainstalovat SteelSeries Engine Software, pomocí kterého si můžete nastavovat RGB podsvícení, včetně funkcí programovatelných tlačítek spolu s citlivostí DPI a mnohem víc. Kompletní možnosti nastavení si můžete prohlédnout na předchozím screenshotu.

  • Nezapomeňte odebírat náš YouTube kanál, kde tuto herní myš v blízké době darujeme formou giveaway jednomu s našich odběratelů. (odkaz na video-recenzi bude doplněn po zveřejnění videa)

Podmínky soutěže

  • Účastníkem soutěže může být pouze odběratel našeho YouTube kanálu, který zanechá komentář pod videem, proč bychom měli myšáka darovat právě Vám :).Pokud máte neveřejný odběr, případně na svém profilu nemáte žádné kontaktní údaje, pak nám prosím taktéž napište email na soutez@nzrcz.eu, abychom Vás mohli kontaktovat v případě výhry.
  • Podmínkou účasti v soutěži je poskytnutí kontaktních údajů redakci Nezávislé Recenze dobrovolně a z vlastní vůle, které budou použity pouze za účelem předání ceny. Údaje budou zpracovávány pouze po dobu souteže a nebudou poskytnuty žádné další straně. Po vyhodnocení soutěže budou údaje smazány.
  • Účastí v soutěži soutěžící souhlasí s případným zveřejněním křestního jména nebo přezdívky v rámci vyhlášení soutěže na našich sociálních sítích.
  • Výherce bude vybrán náhodně slosováním.
  • Do závěrečného slosování budou umístěni pouze soutěžící, kteří splní všechny výše zmíněné podmínky.
  • V případě neuvedení správných údajů bude vybrán jiný výherce. Pokud výherce do 7 dnů od uveřejnění výherců a zaslání emailu od redakce nepotvrdí výhru, bude vybrán další výherce (náhradník). Pokud ani náhradník nesplní výše uvedenou podmínku, propadá cena ve prospěch organizátora.
  • Organizátor (redakce NZRCZ.eu) má konečné slovo v rozhodování o platnosti odpovědí, ověření platnosti údajů a výhercích soutěže. Proti tomuto není možné odvolání.
  • Výhra není právně vymahatelná.

Za zapůjčení a následné ponechání myši SteelSeries Rival 5 děkujeme společnost SteelSeries.

Zdroje: 1, 2, 3