Lenovo doplňuje portfolio o nejtenčí ThinkPad a X1 Titanium Yoga

Společnost Lenovo uvádí na trh dosud nejtenčí zařízení ze série ThinkPad, ThinkPad X1 Titanium Yoga. Notebook je vyroben z titanu a při tloušťce jen něco málo přes 11 mm disponuje 13,5palcovým displejem s rozlišením 3:2 s podporou Dolby Vision® HDR a Dolby Atmos® Speaker System. Kompletní změnou prošly ThinkPad X1 Carbon Gen 9 a X1 Yoga Gen 6, které nyní nabízejí lepší uživatelské prostředí, displej s vychytávkou pro snížení modrého světla s rozlišením 16:10, integrovanou čtečku otisku prstů a nově i funkci ComputerVision Experiences (CVx) podpořenou senzorem pro detekci přítomnosti dalšího člověka s cílem zvýšení bezpečnosti.

Notebooky X1 Carbon a X1 Yoga s Dolby vision a Dolby Atmos Speaker System jsou jedny z prvních zařízení s podporou Dolby Vision, díky čemuž zajistí kvalitní přenos video konferencí s čistým zvukem, který působí přirozeněji, snižuje únavu posluchače a činí tak jednání produktivnější. Nové modely se připojují k X1 Fold a ultralehkému X1 nano představených v září a utvářejí komplexní prémiové portfolio ThinkPad X1 připravené na éru 5G.

Lenovo dále představuje ThinkPad X12 Detachable, který kombinuje vlastnosti vysoce výkonného notebooku s flexibilitou 12,3 palcového odnímatelného tabletu. Displej je chráněn odolným Corning® Gorilla Glass a podporuje vstup volitelného pera Lenovo Precision Pen nebo Lenovo Digital Pen. Na další level se posouvají i inteligentní dockovací zařízení ThinkPad ThunderboltTM 4 a USB-C Universal a Smart Docks. Ta jsou navržena tak, aby řešila veškeré scénáře připojování odkudkoliv, umožňující tichou detekci, stahování a instalaci aktualizací firmwaru. Smart Docks poháněné Microsoft Azure Sphere vylepšují funkčnost aktualizací v případě vzdáleného fungování, správu zařízení a monitorování stavu portu bez rušení uživatele a nutnosti připojení PC.

Práce na dálku vyžaduje efektivní nástroje

Přechod na práci z domova během posledních devíti měsíců poukázal na nutnost kolaborace klíčových nástrojů. Nedávná studie sponzorovaná společností Lenovo a Intel naznačuje, že 50 % zaměstnanců vnímá své PC zařízení jako zastaralé a ocenili by, pokud by se firma zaměřila na zlepšení oblasti každodenního užívání technologií. Vedoucí IT plánují v příštích dvou letech téměř zdvojnásobit své investice do lepšího zaměstnaneckého vybavení s cílem zvýšit produktivitu, agilitu organizace a spokojenost zákazníků.

Společnost Lenovo se v letošním roce proto zaměří na poskytování řešení pro pracovní prostředí s důrazem na vzdálené fungování. Investice do technologií u koncových zařízení, chytrá spolupráce, vylepšené video konference a dokovací možnosti mohou významně ovlivnit produktivitu a efektivitu kdekoliv. V případě ThinkPadu je kladen důraz na konektivitu uživatele bez ohledu na to, kde se zrovna nachází. Rovněž optimalizace systémových funkcí pro nejlepší možné konference, zvýšení bezpečnosti uživatele a implementace technologií dokáží zajistit spokojenost uživatele.

Lenovo usiluje o vedoucí pozici v oblasti konektivity. Tomu nasvědčuje možnost připojení všech modelů ThinkPad X1 skrze 5G k rychlejšímu bezdrátovému připojení (WWAN). Notebooky podporují i připojení 4G-LTE pro případ, že se v dané oblasti zatím 5G infrastruktura vyvíjí. Integrovaná WiFi 6 poskytne rychlé bezdrátové připojení, pokud signál WWAN není dostupný.

Dolby Voice a Dolby Vision

X1 Carbon a X1 Yoga poskytují Dolby Voice pro kvalitní konferenční hovory využívající prostorovou zvukovou technologii, která odděluje hlasy pro přirozenější a méně únavné meetingy.  Dolby Voice optimalizuje výkon reproduktorů a mikrofonů pomocí funkcí, jako je dynamické vyrovnání, které se automaticky přizpůsobí tišším hlasům a potlačení šumu pro snížení nežádoucích zvuků na pozadí a ozvěnu bez ohledu na to, jakou platformu uživatel používá. Produktivita je podpořena i lepším rozpoznáváním řeči pro hlasové asistenty. Vybrané displeje napříč portfoliem disponují funkcí redukce modrého světla pro snížení namáhání očí. Nové poměry obrazovky 16:10 nebo 3:2 nabízejí více pixelů a vylepšují poměr obrazovky k tělu notebooku.

Nejnovější portfolio X1 podporuje na vybraných displejích Dolby Vision pro věrnou kvalitu obrazu
a barev a spolu s reproduktorovým systémem Dolby Atmos zajišťuje skvělý zvuk. Model X12 rovněž nabízí podporu Dolby Vision se systémem Dolby AudioTM.

Intel EVO

Portfolio ThinkPad X1 (kromě X1 Fold) je navrženo na platformě Intel EvoTM a je poháněno procesory Intel Core 11. generace s grafikou Intel Iris® Xe, které přinášejí vyšší rychlost
a inteligenci. Společně s bezpečnostním řešením ThinkShieldTM, Intel Hardware Shield dostupným výhradně na platformě Intel vPro poskytuje ochranu počítače integrovanou v hardwaru.

Bezpečnost a přehlednější nastavení

Bezpečnost a ComputerVision Experiences (CVx) jsou vylepšeny o detekci přítomnosti člověka za účelem bezdotykového přihlášení díky rozpoznání obličeje pomocí Windows Hello a rovněž uzamčení v případě vzdálení. Nové funkce doplněné o delší výdrž baterie, volitelný displej PrivacyGuard ePrivacy, který pomáhá chránit uživatele před zvědavými pohledy a PrivacAlert pro upozornění, když někdo kouká přes rameno, posunou CVx na vyšší úroveň zapojení. Integrace otisku prstu do tlačítka napájení efektivně snoubí dvě funkce do jedné.

V rámci celé řady ThinkPad je k dispozici nejnovější aktualizace Lenovo Commercial Vantage. Nová verze 1.3 s sebou přináší vylepšené rozložení uživatelského rozhraní s cílem usnadnit uživatelům ovládání a přizpůsobení funkcí zabudovaných do zařízení a poskytnout správcům IT lepší správu u koncových uživatelů.

Ceny a dostupnost

  • ThinkPad X1 Titanium Yoga bude dostupný od února 2021 s cenou od 69 990 Kč včetně DPH.
  • ThinkPad X1 Carbon bude k dispozici od dubna 2021. Očekává se, že ceny začnou od 59 990 Kč včetně DPH.
  • ThinkPad X1 Yoga bude k dispozici od dubna 2021. Očekává se, že ceny začnou od 69 900 Kč včetně DPH.
  • ThinkPad X12 Detachable bude k dispozici od února s cenou od 44 990 Kč včetně DPH.
  • ThinkPad X1 Carbon 9. generace a X1 Yoga 6. generace budou dostupné od dubna – ceny budou ještě upřesněny.

Zdroje: TZ