Genesis Thor 300 jako dostupná mechanická TKL klávesnice

Jste-li milovníkem mechanických klávesnic a zároveň zkrácených TKL verzí, pak jste zde správně. Navíc si k tomu připočtěte příjemnou cenu a máte z toho Genesis THOR 300 TKL RGB s Outemu Red switch. Dostupné jsou taktéž blue a brow switche. V ČR je však klávesnice nejdostupnější s Outemu Red switchi, které imitují dobře známé MX Cherry RED.

Klávesnice je dostupná jak běžné plnohodnotné variantě, tak TKL. Vybírat taktéž můžete mezi RGB podsvícením, bez podsvícení, nebo statickým podsvícením. Rozdíly v cenách však nejsou tak markantní, proto bychom vždy volili RGB verzi s velikostí, která sedí právě vám.

Provedení

Ačkoliv se jedná o klávesnici s cenovkou okolo 900 Kč v závislosti na vámi zvoleném provední, tak jsme byli mile překvapeni bytelným provedením se kterým se pojí i pocitovně vyšší váha. Nemusíte se tedy obávat, že by vám klávesnice Genesis Thor 300 jakkoliv pobíhala po stole. Tomu napomáhají i gumové zarážky zespodu klávesnice. Nechybí ani výklopné nožky, které jsou zespod taktéž pogumované. U mnoho hlávesnic přitom právě poguvání výkoplných nožek chybí.

Oproti známějším spínačům MX Cherry RED jsou Outem Red switche o něco měkčí a působí na nás spíše membranickým dojmem. Ve finále se ale jedná hlavně o zvyk. Stisk kláves je plynulý po celé jeho délce a spíná zhruba v první třetině stisku. Pro hraní se z našeho pohledu jedná o výbornou klávesnici hlavě v poměru cena vs výkon. Co se produktivity a psaní týče, zde je to otázka zvyku a nemusí sednout každému, tedy alespoň ze startu. Pokud jste se však nedostali do styku s MX Cherry RED spínači a chybí Vám tím pádem konkrétní srovnání, pak si užijete klávesnici na první dobrou.

Samozřejmě zde nechybí antighosting a NKRO.

Podsvícení, funkce a software

Námi testované klávesnici Genesis Thor 300 TKL nechybělo RGB podsvícení, které bylo k dispozici například i u pětkrát dražší ROG Falchion. Nechybí zde možnost změny barev, její intezity a ani celá řada světelných efektů. Vše lze pohodlnět přepínat přímo na klávesnici i bez instalace podpůrného softwaru.

Nelze zde však měnit podsvícení pro jednotlivé klávesy dle vlastního uvážení a musíte se spokojit pouze s přednastavenými režimi. Toto nastavení nelze měnit ani pomocí softwaru. Instalace softwaru je z našeho pohledu zbytečná, pokud nemáte v plánu nastavovat si vlastní makra. K tomu totiž software slouží, k ničemu jinému ho potřebovat nebudete a je tedy z našeho pohledu vcelku strohý. Za danou cenu však dostanete klávesnici včetně RGB, mechanických spínačů a podpory maker, co víc si přát.

Závěrečná doporučení

Klávesnici Genesis Thor 300 můžeme doporučit všem, kdo nehodlá utrácet mění za RGB TKL klávesnici a dokáže se smířit s jistými kompromisy v podobě slabšího softwaru a mále možnosti customizace layoutu. Pokud však s mechanickými klávesnicemi teprve začínáte, pak je to ideální volba právě pro vás.

Cena okolo 900 Kč je velmi příznivá a s ohledem na zpracování celé klávesnice, by z našeho pohledu mohla být klidně vyšší.

Zdroje: 1