Samsung Galaxy Buds2 zaujmou výdrží, designem i cenou

Bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds2 zaujmou svým nevšedním designem, výdrží a celkovým zpracováním. Oproti ostatním true wireless sluchátkům nikde nevyčnívají, navíc si můžete vybrat mezi různými barevnými provedeními.

Obsah balení

V balení naleznete krabičku, která slouží jako powerbanka pro samotná bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds2. Onu „krabičku“ naleznete v různých provedeních u každých bezdrátových sluchátek. Zde nám přišlo provedení velmi obdobné například s AirPods od společnosti Apple.

V samotném balení pak nalezneme onu krabičku spolu se sluchátky. Navíc zde máte k dispozici samostatné gumové špunty ve třech velikostech (malé, střední a velké) spolu s USB-C to USB type-A kabelem, pomocí kterého můžete onu „krabičku“, holder, case nebo powerbanku pro sluchátka nabíjet. Správný název již necháme na vás. Nic jiného v balení nehledejte. Tedy kromě stručného manuálu, který většina z nás stejně číst nebude.

Váha, zpracování a celkové provedení

Samotná sluchátka váží něco okolo 5g, tudíž je v uších s ohledem na váhu s největší pravděpodobností ani neucítíte. Samozřejmě zde nejde jen o váhu, ale o samotné provedení celých sluchátek. Jedná se o srovnatelné provedení se sluchátky, která Samsung dodával v řadách Galaxy, tedy Samsung by AKG. Z našeho pohledu jsme si nemohli na žádná s přibalených sluchátek nijak stěžovat a držela nám v uchu jak přibitá.

Někdo s námi samozřejmě nemusí souhlasit. Snažíme se zde však pouze popsat, jak drží Galaxy Buds2 nám. Pokud jste tedy se sluchátky Samsung by AKG neměli problém, pak s největší pravděpodobností nebudete mít problém ani s Galaxy Buds2.

Oproti ostatním bezdrátovým sluchátkům o nich po nasazení vlastně nevíte, nikde vám nevyčnívají a máte je zasazená přímo do ucha. Kolemjdoucí je tak mohou snadno zaměnit s nějakými novými moderními náušnicemi nebo tak populárními „roztahováky“.

Základní spárování

Pokud vlastníte zařízení od Samsung, ideálně pak konkrétně vyšší řadu Galaxy, mezi kterou bezpochyby patří S20, S21 nebo třeba Note 20 Ultra, pak vám zcela bezpochyby při otevření krabičky se sluchátky vyskočí automaticky párovaní a stažení aplikace Galaxy Wearable. Tuto aplikaci můžete nainstalovat na jakékoliv Android zařízení, tudíž se nemusíte obávat, že by vám sluchátka nefungovala s jiným zařízením, než právě Samsung Galaxy.

Po úspěšném spárování pak máte k dispozici možnost aktualizovat firmware sluchátek, což vřele doporučujeme provést ihned ze startu. Poté si samozřejmě můžete nastavit vlastní ekvalizér a jiné funkce, hlavní dominantou je však aktivní potlačení hluku (ANC-Active noise canceling).

S ANC si můžete hrát ve třech úrovních. Buďto budete aktivně potlačovat všechen okolní hluk, nebo se budete spoléhat na těsnění samotných sluchátek s vypnutím všech aktivních funkcí, nebo si naopak necháte propustit okolní hluk přes vámi poslouchanou hudbu.

Rozlišení daných funkcí je velmi jednoduché. Buďto neslyšíte nic jiného kromě hudby, nebo částečně slyšíte okolní hluk v závislosti na tom, jak vám sedí špunty v uších, nebo si necháte přehrávat okolní hluk ze záznamu pomocí mikrofonů bez znatelného zpoždění.

Dotykové ovládání

Tyto funkce lze navíc manuálně měnit pomocí dotykového ovládání samotných sluchátek. Dotykové ovládání si navíc můžete upravit dle vlastních preferencí. Některé funkce jsou pevně dané a lze je pouze povolit nebo vypnout, jiné lze do jisté míry upravit.

Například klepnutí, dvojité klepnutí či dokonce trojité poklepání lze povolit či zakázat (play/pause, další skladba, předchozí skladba). Při delším podržení lze však nastavit vlastní funkce, tedy alespoň do jisté míry. Můžete si vybrat mezi přepínáním aktivního potlačení hluku, hlasovými příkazy nebo zvyšováním hlasitosti. Lze navíc odlišit pravé a levé sluchátko.

Například oproti AirPods se jedná o něco navíc. Nechceme zde však srovnávat iOS a Android ekosystém. Ačkoliv můžete připojit AirPody se zařízeními Samsung a naopak, tak vždy postrádáte hlavní funkce a bude se tak jednat o obyčejná bezdrátová sluchátka. Samsung Galaxy Buds2 tak doporučujeme pouze k Android zařízení, stejně tak Apple AirPods pouze k zařízením s iOS.

Srovnání a výdrž na baterii

Například oproti Galaxy Buds Pro vydrží na baterii téměř stejně, tedy 7,5h oproti 8h bez ANS. V našem případě jsme se dostali zhruba na 6h přehrávání s ANS s hlasitostí okolo 75%. Tudíž si dokážeme představit, že bez ANS se na 7,5h dostanete s přehledem, možná i o něco málo více. Samotná krabička vám pak sluchátka nabije dvakrát až třikrát. Maximálně se pak dokážete bez ANSi dostat cca na 21h použití bez nutnosti drátového nabíjení. S ANSi pak někdě okolo 18h.

Nebudeme zde ale příliš srovnávat novou generaci Buds2 se staršími PRO, když jsou nové Buds PRO 2 téměř za dveřmi, uvidíme, co přinesou nového.

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy Bud2 jsou dostupné zhruba od 3 500 Kč, což je vcelku přijatelná cena, hlavně v porovnání s AirPods PRO či Galaxy Buds PRO. V obou srovnáních nabízí identickou nebo delší dobu použití a nižší váhu, na které však až tak nesejde. Při výběru je hlavním faktorem vždy vaše zařízení (iOS či Android) následované pohodlím při nasazení sluchátek. Pokud vám tedy sluchátka nebudou sedět v uchu ani s jedněmi z přibalených špuntů, pak nemá smysl vás o těch či oněch sluchátkách přesvědčovat. Při výběru tak doporučujeme upřednostnit vaše pohodlí před dalšími aspekty.

Za zapůjčení sluchátak Galaxy Buds2 děkujeme společnosti Samsung.

Zdroje: 1, 2, 3