Bloody Mouse a KeyBoard může být vcelku dobré combo

Bloody je výrobcem herních herního příslušenství výhradně pro hráče. My dnes otestovali Bloody Mouse a KeyBoard v podobě klávesnice Bloody B318 a myši Bloody ZL50.
Při vybalení jsme dostali do rukou vcelku bytelnou klávesnici, která díky své váze na stalo jen tak nepohne. U myši tomu bylo krapet jinak. Díky robustnímu vzhledu jsme čekali podstatně těžší myš. Vzhledem k tomu, že není možné u myši měnit váhu pomocí závažíček, tak je váha buď to sedne, anebo nesedne. Nám váha vcelku vyhovovala a rychle jsme si na ni zvykli.

KeyDominator 2

Po zapojení daného příslušenství jsme vcelku zklamáni, že je pro dodatečná nastavení nutné instalovat software Bloody. Bloody Mouse a KeyBoard má navíc každý svůj vlastní software. Pro klávesnici tak budete muset stáhnou a nainstalovat KeyDominator 2.

Po instalaci si můžete bezplatně pohrát s nastavením všemožných maker. Stejně tak můžete nastavit funkce pro 9 volitelných kláves. Nakupování zbraní a nábojů v CounterStrike nikdy nebylo jednodušší. Klávesnice navíc podporuje tři režimy, mezi kterými můžete snadno přepínat pomocí FN + šipka doprava či doleva. Abyste poznali, že se režim změnil, tak se rovnou změní i podsvícení klávesnice. Jen škoda, že toto podsvícení nemůžete dále upravovat. Stejně jako jsou dostupné jen tři pro přepínání, tak jsou taktéž dostupné jen tři režimy podsvícení. Nejedná se tedy o plnohodnotnou RGB klávesnici, ale to tuto informaci máte k dispozici již na oficiálních stránkách před samotným nákupem.

Podsvícení klávesnice

Klávesnice tak může být celá podsvícená tmavě modře, světle modře s tmavě modře podsvícenými klávesami QWERASDF, nebo zeleně s tmavě modře podsvícenými klávesami QWERASDF. Vzhledem k tomu, že klávesnice umí tři barvy, je vcelku škoda, že Bloody neumožňuje alespoň tyto barvy využít dle hráčovi fantasie.

Bloody KeyBoard B318

Stisk kláves je o něco tužší než u běžných klávesnic, což bereme jako pozitivní. Pro psaní bychom ji však příliš nedoporučovali. To, že jsou klávesy QWERASDF oranžové opravdu při psaní nevadí. Zmíněné klávesy jsou navíc i nepatrně vystouplé a vroubkované, což při psaní po slepu může majitele trochu mást. Ve finále to ale může být jen o zvyku. Pro hráče je však toto vroubkování přesně to, co bychom od herní klávesnice očekávali.

S cenou začínající na 799 Kč se tedy jedná vcelku o dobrou volbu, pokud vám nevadí omezené možnosti podsvícení.

Bloody Mouse 6

Stejně jako je nutné nainstalovat software pro klávesnici, tak je taktéž nutné nainstalovat samostatný software Bloody 6 (mouse) pro myš. Opravdu nemilým překvapením pro nás bylo zjištění, že tento software není kompletně zdarma, jako je tomu u KeyDominator 2. Zdarma ho sice stáhnete, nainstalujete, ale pokud chcete využít nastavování maker pro myš, pak si software musíte zhruba za 230 Kč zakoupit. Cena 230 Kč je navíc v akci, standardní cena činí 690 Kč, což nám přijde opravdu přehnané. Hlavně pak v porovnání s cenou samotné myši, která vás vyjde na 599 Kč. Tak že za software pro plné využití myši zaplatíte stejně jako za myš. Pardon, dokonce o necelou stovku více.

Software vám nabízí 4 režimy pojmenované Core 1 až 4. V bezplatné verzi máte k dispozici pouze Core 1, kde lze nastavovat pouze tlačítka v sedmi různých režimech, která se liší podle vámi zvolené barvy podsvícení loga Bloody. Barvu můžete nastavit opravdu jakoukoliv, pokud však v zápalu boje změníte režim omylem, pak si to nejspíše všimnete příliš pozdě, protože logo budete mít zakryté rukou.
Stejně tak můžete bezplatně nastavovat i citlivost. Můžete si předvolit až 12 různých citlivostí s maximální citlivostí a 8 2000 CPI.

Makra Bloody Mouse

Core 2 pak nabízí již předvolená natvrdo nastavená makra pro levé tlačítko myši. Zde je k dispozici klasický single-click, double-click, tripple-click a poslední fourty-click. Běžný člověk toto asi stejně nevyužije, tudíž si vystačí i s bezplatnou verzí. Tato myš je ale určená hráčům, kteří se jednoduše nespokojí s přednastaveným intervalem kliknutí a budou si chtít makro nastavit podle sebe, respektive podle jejich oblíbené zbraně.

Změnu makra pak poznáte podle barvy kolečka, které v základním režimu svítí červeně a nelze jej měnit. U další třech maker máte na výběr mezi žlutou, zelenou a modrou barvou. Pokud si však nezaplatíte plnou verzi Bloody 6. pak se budete muset spokojit s přednastavenými makry a s přednastavenou barvou.

K tomu již však slouží Core 3 a Core 4, který v bezplatné verzi nabízí pouze 1000 kliknutí na vyzkoušení. Můžete nám věřit, je to zatraceně málo. Když jsme konečně vše nastavili dle potřeby, čekalo nás nemilé překvapení v průběhu hraní, kdy nám vyskočila hláška, že jsme již dosáhly 1000. kliknutí a myš přestala reagovat. Museli jsme ji pak mocí druhé myši přepnout zpět do Core 1. Ano, čtete správně. Myš se chovala jako mrtvá.

Integrovaná paměť Bloody Mouse a KeyBoard

Dobrou zprávou je, že u klávesnice můžete režim podsvícení měnit přímo na klávesnici. Můžete tak měnit intenzitu podsvícení, barvu podsvícení anebo interval blikání. Blikání lze vypnout úplně, stejně jako celé podsvícení. Zde je tedy samostatná paměť klávesnice opravdu užitečná. Můžete ji od PC odpojit a připojit k jakémukoliv jinému PC bez nutnosti instalace softwaru a s přehledem používat vámi dříve zvolená nastavení včetně všech maker. Podsvícení si přizpůsobíte za běhu dle potřeby.

U myši je tomu však jinak. Barvu sice můžete měnit přímo na myši pomocí změny režimu, ale co se intenzity a blikání týče, tak to můžete měnit pouze pomocí softwaru. Tudíž když myš připojíte k jinému zařízení, tak sice budete mít k dispozici předvolená makra a nastavení, ale samotné podsvícení si na myši dle dané situace nepřizpůsobíte. Asi je to jen subjektivní názor a jedná se o prkotinu, ale nás tato věc dost iritovala, a to asi hlavně kvůli tomu, že si software pro myš musíte zakoupit, a i tak je stále „nedokonalý“.

Zhodnocení Bloody Mouse a KeyBoard

Co se užívání Bloody Mouse a KeyBoard týče, tak jsme byly spokojeni. Myš nám padla skvěle do ruky a vyhovovala nám i její váha. Citlivost 822 CPI jsme popravdě ani nevyužili a skočili jsme někde na 6400 CPI, které pro nás bylo u her plně dostačující.
Nespokojeni jsme však byly s poskytnutým softwarem, který si po zakoupení celého setu musíte ještě dokoupit. Tedy alespoň za předpokladu, že jste hráč a chcete si myš nastavit dle vašich představ. Jelikož jsme detailisti, tak nám vadilo rozdílné podsvícení Bloody Mouse a KeyBoard. Ucelení podsvícení dosáhnete taktéž pouze pomocí odemčení Core 3 a 4, kde si můžete zvolit podsvícení kolečka z dostupných barev a taktéž můžete nastavit makro pro určitou barvu. Není pak tedy problém dosáhnout jednotného podsvícení celé myši, nebo třeba v kombinaci s klávesnicí. Výtky se tedy opravdu týkají převážně softwaru k myši.

Další výtku u myši máme právě k režimům Core 2, 3 a 4. Při použití těchto režimů máte totiž možnost měnit herní režim myši pomocí tlačítek myši. Pro každý režim je určené každé samostatné tlačítko, díky čemuž přijdete o čtyři tlačítka s celkových devíti.
U klávesnice máme výtku pouze k omezeným možnostem podsvícení, se kterým by si šlo určitě krapet pohrát.
Na druhou stranu v dané cenové kategorii se nemusí jednat o úplně špatnou volbu, pokud oželíte barvičky u klávesnice a možnost nastavení maker pro levé tlačítko myši. Pak dostanete do rukou myš s hromadou nastavitelných tlačítek a plnohodnotnou, kvalitně zpracovanou podsvícenou herní klávesnici. Ceny za tento komplet navíc nepřesáhne 1 400 Kč, pokud tedy oželíte kompletní verzi softwaru pro myš, kde se cena pohybuje v rozmezí 230 – 690 Kč.

Zdroje: 1, 2, 3, vlastní