Trackmania Turbo do konce měsíce s Xbox Live Gold za 20 Kč

Po velké dávce negativních ohlasů ohledně předplatného Xbox Live Gold udělal Microsoft malý vstřícný krok a poskytl toto členství do 28.11.2017 za pouhých 20 Kč. My této akce využili a vyzkoušeli tak legendární Trackmania Turbo na Xbox One, která je s Xbox Live Gold do 31.11.2017 po dobu členství zdarma.

První pocity z Trackmania Turbo

V první chvíli jsme se vrátili do mladých let, kdy jsme starou dobrou Trackmania hráli na PC. Od původní verze se opravdu nic nezměnilo, což je jenom dobře. Tedy, změnila se jen grafika, která na Xbox One vypadá opravdu velkolepě. Škoda jen, že na kochání se přírodou jsme při bláznivé jízdě opravdu neměli čas a ani pomyšlení.

Kampaň a tratě

Kampaň u Trackmania Turbo je rozdělena do pěti kategorií – Rollercoaster Lagoon, International Stadium, Canyon Grand Drift, Valley Down a Dirty. Pro každou kategorii máte k dispozici jiný typ vozidla. Jednou je to formule, jednou třeba bugina. Začínat však budete v Canyon Grand Drift s autem, které připomíná přestavěnou buginu na supersport.

Projet všech 200 tratí vás bude stát hodně sil a nervů, alespoň za předpokladu, že chcete mít všude zlatou medaili. Pro postup vám však stačí medaile bronzová, které se dá dosáhnout vcelku snadno. Nečekejte však simulátor ve stylu Dirt3 či WRC 7. Na druhou stranu zase nepočítejte s tím, že jakmile si osvojíte ovládaní na tratích v první kategorii, tak vám to automatický půjde i v kategorii druhé. Rozdíl mezi formulí či buginou je vcelku markantní a vždy budete muset trochu přivyknout ovládání na danému terénu.

TrackMaster, Multiplayer nebo stavba vlastní tratě

Jakmile dosáhnete u zhruba 200 tratí zlatých medailí, tak sranda nekončí. Stále se můžete stát TrackMasterem dané tratě, nebo zajet nový světový rekord. To ale po zajíždění nejlepšího času však po chvíli omrzí, přeci jen se jedná o stále stejnou trať se stejným autem. Trackmania Turbo však nabízí i povedený multiplayer, kde můžou dva lidi zkusit současně řídit jedno auto a koordinovat tak své pohyby. Jedná se o zajímavou alternativu, ale dlouho vám to asi nevydrží.

Lepší je však lokální multiplayer až pro čtyři hráče. Budete k tomu však potřebovat ony čtyři ovladače, které doma každý běžně po ruce nemá. Když se ale sejde skupina lidí, tak by si každý mohl přinést vlastní ovladač a situace bude zachráněna.

Poslední z možností je stavba vlastních tratí, u kterých může být někdy komplikované postavit je tak, abyste z nich nevyletěli v první zatáčce. Chce to opět trochu cviku a zkoušení, než si stavbu osvojíte. Odměnou vám bude lokální multiplayerový závod, ve kterém vám nikdo u vámi postavené tratě neporazí.

Závěrem

Originální cena se pohybuje okolo 1 099 Kč. S touto cenou bychom hru díky osobitému stylu doporučili spíše skalním nadšencům Trackmania. Za cenu 20 Kč se však jedná o nekompromisní nabídku, ačkoliv hru budete mít k dispozici pouze po dobu, kdy si budete platit členství Xbox Live Gold.
Zdroje: 1, 2, 3, vlastní