GameBoy Advance na PSP je horkým zbožím i v dnešní době

Hry z GameBoy Advance na PSP jsou chtěné i v dnešní době nových herních konzolí. Nedávno jsme nalezli ve skříni staré PlayStation Portable (PSP) a tak jsme hledali další možná využití v dnešní době.
V první řadě nás napadlo možné streamování právě z oněch moderních herních konzolí. Z herní konzole PlayStation je možné streamovat na novější handheld PlayStation Vita (PS Vita). Po určitých úpravách lze krkolomně nastavit streamování i na starší PSP, ale opravdu to nestojí za to, protože je to téměř nehratelné. Stejně tak se nám povedlo streamovat i z konkurenčního Xbox One. Zde se však jednalo spíše pouze o přenos obrazu, než-li o plnohodnotný stream včetně ovládání pomocí PSP. Jednalo se opravdu pouze o obraz, který jste stále ovládali pomocí ovladače od Xbox, což dost postrádá smysl.
Proto jsme se rozhodli věnovat dnešní návod emulátoru pro ještě starší GameBoy Advance. Plno majitelů PSP si totiž stěžuje, že si nemohou zahrát například tak oblíbené Pokémony na PSP, protože to je výsada pro Nintendo a GameBoy. Pomocí emulátoru lze však mimo Pokémonů hrát mnoho další her určených pro GameBoy Advance na PSP. Jediné, co k tomu potřebujete, je PSP s kabelem pro připojení k PC a přístup k internetu ke stažení potřebného emulátoru či vámi zakoupené ROMky.

Návod GameBoy Advance na PSP

  1. V první řadě propojíme PSP s počítačem a v PSP spustíme USB mód.

  • Poté stáhneme gpSP emulátor, který slouží jako emulátor GameBoy Advance.
  • Stažený soubor rozbalíme, složku otevřeme. Obsažený soubor „UO gpSP kai“ zkopírujeme do PSP do následného umístění PSP > Game >

  • Poté při zpuštění PSP uvidíte emulátor mezi hrami. Půjde i spustit, ale pokud do emulátoru nenahrajete žádné hry, pak si nic nezahrajete.

  • Pokud vlastníte nějaké staré kazety do GameBoy Advance, pak si s čistým svědomím můžete danou ROMku hry stáhnout volně na internetu.
  • ROMku poté nahrajete do umístění PSP > Game > UO gpSP kai > GBA > ROM >
  • My zvolili ROMku oblíbených Pokémon FireRed.

  • Nyní vám již nic nebrání užít si hry z GameBoy na vašem PSP. Obdobně můžete použít i emulátor na Nintendo DS, ten však nedoporučujeme z důvodu absence dotykového displeje, a tak by ovládání mohlo být krapet krkolomné. Emulátor Nintendo DS tak doporučujeme spíše na dotyková zařízení Android.

    Zdroje: 1, vlastní