Windows 10 nefunguje zvuk se sluchátky – jak na to

Již jsme se setkali s mnoha případy, kdy vám po připojení sluchátek ve Windows 10 nefunguje zvuk. Každý problém má své řešení, které nutně nemusí být komplikované.
V první si však ujistěme, o jaký problém se jedná. Nefunguje vám zvuk pouze se zapojenými sluchátky, nebo vám nejde zvuk vůbec? Pokud vám nejde zvuk vůbec, bude pravděpodobně problém v ovladačích vaší zvukové karty.

Ve Windows 10 nefunguje zvuk vůbec

 1. V takovém případě klikněte pravým tlačítkem na „Tento Počítač“, který se nachází na vaší ploše (nesmí se jednat o zástupce ale o systémovou ikonu) popřípadě tento počítač, který naleznete v nabídce Start. Zde klikněte na vlastnosti.
 2. Po zobrazení informací o vašem systém atp. klikněte v levém sloupci na „Správce zařízení“.

 • Zde byste měli nalézt všechen HW, který váš systém vidí. Ke každému HW samozřejmě patří nainstalovaný správný ovladač. Pokud tomu tak není, bude u daného zařízení vykřičníček. My se tedy zaměříme na „Řadiče zvuku“.

 • Pokud zde daný vykřičníček uvidíte, zkuste první kliknout pravým a dát aktualizovat software ovladače. Ve většině případů však pomůže až stažení patřičného ovladače přímo ze stránek výrobce vaší zvukové karty, popřípadě základní desky, pokud máte integrovanou zvukovou kartu.

 • Jestli vám ale nefunguje zvuk pouze po připojení sluchátek, tak si po jejich zapojení zkontrolujte, zda máte v „Zařízení pro přehrávání“ automaticky nastaveny právě sluchátka.

  Ve Windows 10 nefunguje zvuk po připojení sluchátek

  1. Když kliknete pravým tlačítkem myši na ikonu repráčku, která se nachází na pravé straně hlavního panelu, můžeme zvolit výše zmíněné „Zařízení pro přehrávání“. Zde byste po zapojení sluchátek měli vidět přinejmenším jedno zařízení. Ve většině případů však uvidíte dvě, a to právě vaše sluchátka a interní reproduktory vašeho notebooky či tabletu.

 • Pokud zde sluchátka vidíte, ujistěte se, že jsou po zapojení automaticky zvolena jako „Výchozí zařízení“. Pokud tomu tak není, stačí sluchátka označit levým kliknutím myše a poté kliknout na spodní tlačítko „Nastavit výchozí“.

 • Pokud zde sluchátka nevidíte, nemusí být také nic špatně. V takovém případě se podívejte do „Směšovač hlasitosti“, který naleznete ve stejné nabídce, jako „Zařízení pro přehrávání“ z bodu 1. Zde zkontrolujte, zda máte povolené přehrávání i pro aplikace, se kterými přehráváte hudbu s vašimi sluchátky.

 • Pokud jste došli až sem, a stále vám po připojení sluchátek ve Windows 10 nefunguje zvuk, zkuste automatizovanou opravu. Klikněte pravým tlačítkem myši na repráček a zvolte „Odstranit potíže se zvukem“.
  Pokud systém vyhodnotí, že je vše v pořádku, můžete se poohlédnout na Googlu, zda k vašim sluchátkům není zapotřebí nějaký ovladač.

  Zdroje: 1, vlastní