Kompaktní PC Legion C730 z dílny Lenovo má co nabídnout každému hráči

Pokud jste fandové kompaktních herních PC, pak jste tu správně. Dnes se totiž budeme věnovat PC Lenovo Legion C730, konkrétně pak Legion C730-19ICO. Jedná se o herní mašinu schovanou v kompaktním casu o rozměrech (ŠxVxH) 23,1 x 24,2 x 33,2cm a váhou 9 kg.

HW konfigurace Legion C730-19ICO

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že se do těchto rozměrů nemůže vejít nic moc výkonného, tak je opak pravdou. Lenovo Legion C730 v námi testované sestavě nabídne 16GB RAM DDR4 s frekvencí 3200MHz a Intel Core i7 9700K Coffee lake s frekvencí 3,6GHz resp. 4,9GHz v režimu turbo boost. Základem pro hry je však samozřejmě grafická karta. I přes své rozměry se do Legionu vměstnala plnohodnotná RTX 2080 s 8GB VRAM. Při hraní vás tedy nebude nic brzdit.


Pro systém máte připravený 256GB Nvme SSD disk v kombinaci s 1TB HDD. RAM je možné dále rozšířit až na 32GB. Musíte však počítat s tím, že jsou v PC k dispozici pouze dva sloty, které jsou v dané sestavě plně osazené 2x8GB.

Umístění komponent

Při otevření PC skříně Legion C730 nás mile překvapilo pasivní chlazení nvme SSD disku, které moc často nevídáme. Uživatelé pak jistě ocení jednoduchost manipulace a otevírání casu. K otevření i výměně HW komponent si vystačíte pouze vašimi prsty, není potřeba žádný šroubovák či jiné nářadí.


Po odebrání pravé bočnice se dostanete k základní desce, procesoru, ramkám, nvme disku i samotné grafické kartě. Z levé strany se pak dostanete ke zdroji a dvěma šachtám pro 3,5 HDD. V jedné šachtě je umístěn již zmíněný 1TB disk. Prostor pro osobní upgrade zde tedy je, ačkoliv dle testování nutný opravdu není.


Přední straně pak dominuje grill, kudy je nasáván vzduch na chlazení celého stroje. Samozřejmě zde nepřehlédnete ani logo Legion, které je v písmeně O bíle podsvícené. Toto podsvícení dle našeho názoru nelze vypnout, pokud byste ho tedy nechtěli odpojit přímo na desce. Ve spodní části přední strany pak máte k dispozici 2x USB 3.0 spolu 3,5mm jack pro sluchátka a samostatným pro mikrofon.

RGB pro všechny

Na vrchní straně Legion C730 pak naleznete držák pro pohodlné přenášení. Při přenášení jsme neměli obavy, že by se něco urvalo, vše působí velmi bytelným dojmem a případné ulomení jen tak nehrozí. Pod držákem se nám naskytuje pohled skrze průhledné plexy na zamřížované útroby samotného PC. Pravé části dominuje grafická karta, která elegantně zakrývá všechen hardware pod ní.


V levé části je pak umělá přepážka popsána textem PSU, SSD a HDD. Text je pod určitým osvětlením luminiscentní, což je vcelku efektivní. Celá vrchní část je osvětlena RGP podsvícením, které lze v systému měnit dle libosti. Navíc můžete měnit každou část zvlášť. Jako užitečnou funkci podsvícení jsme považovali efekt barvy podle vytížení nebo teploty HW komponent.

Chlazení a hlučnost Lenovo Legion C730

V provozu je pak PC překvapivě tichý, a to i při maximálním zatížení. U chlazení tedy Lenovo u Legion C730 odvedlo svou práci na výbornou. Maximální otáčky chlazení grafické karty jsme slyšeli jen několikrát, a to vždy jen na pár vteřin. Testování PC sestavy jsme pojali trochu megalomansky, a tak jsme nezkoušeli nic menšího, než hraní na 60Hz 4k televizi LG.


S nastavením jsme si nijak zvlášť nehráli, jednoduše rozlišení 4k HDR a vše na ultra. Možná vám to přijde přehnané, ale proč ne. Plno hráčů právě toto od obdobného PC vyžaduje. S daných testů je pak více než patrné, že FHD s Ultra settings pro tento PC není výzva nýbrž standard.

FPS při 4k HDR ultra settings

U hry Kingdom Come: Deliverance s HD balíčkem a nastavením pro „budoucí“ sestavy jsme ve 4k dostali na hratelných 25-30FPS bez znatelných dropů. GTA 5 pak kupodivu snížil hranici až 15-30FPS, což jen dokazuje, jak jsou různá grafická nastavení konkrétně v této hře citlivá. Anthem byl konstantních 60FPS, přes které se díky FPS lock ani dostat nemohl. Minimum bylo 50FPS, které jsme nevídali moc často.


Benchmark jsme pustili a velmi proslulé Shadow Of Tomb Raider, kde jsme dostali průměrných 38FPS. Možná vám výsledky nepřijdou až tak oslnivé, berte však v potaz ultra nastavení se 4k rozlišením. Některá nastavení navíc běžně ani nepoužíváme a ruku na srdce, v našem okolí zatím neznáme moc bláznů, kteří by hráli ve 4k rozlišení.

Pár slov závěrem

Jako milovníci mini ITX skříní jsme si Lenovo Legion C730 oblíbili hned po vybalení. Velkým bonusem je navíc fakt, že se při případném upgradu nemusíte nijak omezovat opři výběry GPU, protože místa je v casu dostatek.


Cena testovaného modelu 58 990,- je dle našeho názoru víc než adekvátní. Jen grafická karta RTX 2080 stojí téměř polovinu celé sestavy. Když si dopočítáte všechny zbylé komponenty, pak si dle našeho názoru Lenovo vážně neúčtuje mnoho za kompaktní a velmi bytelný case, který má výborně vyřešené airflow a s ním spojené chlazení celého systému.
PC Lenovo Legion C730 tak můžeme vřele doporučit všem náruživým hráčům, kteří milují minimalistický design, nebo často mění své herní prostředí.

Za zapůjčení Lenovo Legion C730-19ICO děkujeme společnosti Lenovo.

Zdroje: 1, vlastní