Běžné nastavení exchange mailové klienta není nic závratného. Mac OS Exchange Mail však může být trochu oříšek. Hlavně u různých verzí Mac OS.
Nastavit běžný mail není komplikované. Stejně tak Mac OS Exchange Mail, ten totiž nastavíme stejně jako všechny ostatní. S problémem se však můžeme setkat, jakmile nebudeme připojeni ve firemní síti. V takovém případě vám totiž nebude Exchange Mail v původním nastavení fungovat. V tomhle případě navíc nepomůže ani VPN přístup.
Pro úplnou funkčnost Mac OS Exchange Mail i mimo vaši síť musíte totiž upravit v „nastavení serveru“ koncovku pro exchange, tedy: /ews/exchange.asmx. Podrobněji si ukážeme níže.
Mac OS Exchange Mail nastavení
- V první řadě otevřeme mailové klienta (CMD+Mezerník, napíšeme Mail).
V tomto případě máte již nastavený funkční Mac OS Exchange Mail, který však bude fungovat pouze v dané síti. Pro fungovaní mimo firemní (soukromou) síť musíte ještě změnit nastavení mailového serveru.
Správná adresa mailové serveru
- U spuštěného mailu zvolíme v horní liště “Mail > předvolby“.
- Vybereme vámi přidaný účet exchange a přejdeme do záložky Nastavení Serveru.
U starších verzí Mac OS je někdy nutné po odznačení volby “Automaticky spravovat nastavení připojení“ nastavení uložit. Až poté v záložce “nastavení serveru“ uvidíte novou nabídku s externí a interní URL. Jedná se tedy o takový mezikrok.
Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje aplikace Mail pro Mac OS, můžete zkusit sáhnout po mailovém klientovi Thunderbird, který exchange také zvládne. Doplněk „ExQuilla for Microsoft Exchange“ pro Thunderbird je však nově zdarma pouze na tři měsíce, poté se již musí platit.
Zdroje: 1, vlastní