Výměna iPhone baterie, potažmo "housing" krytu, není obtížná

V dnešním návodu se budeme zaobírat tématem, jak vypadá výměna iPhone baterie. Když už v tom budeme, tak si rovnou vyměníme i celý zadní kryt u iPhone SE.

Následky si ponesete sami 🙂

V první řadě je naší povinností vás upozornit na podstatný fakt, že pokud se do této operace pustíte, pak automaticky přijdete o záruku a nikdo, včetně nás, nenese žádnou zodpovědnost za případné vzniklé problémy.
Taktéž byste si měli ověřit, zda je opravdu nutné měnit vaši baterii. První známkou je samozřejmě snížená výdrž, ta ale může být způsobená i použitím nevhodnými aplikacemi, které baterii „vysávají“. Potvrzení o tom, že vaše baterie potřebuje opravdu vyměnit naleznete v nastavení pod řádkem „Baterie“. V daném menu naleznete hned ze startu upozornění, že byste měli zvážit výměnu baterie. Pokud zde obdobnou hlášku vidíte, pak je již většinou zle a jedná se opravdu o velké snížení kapacity vaší baterie.

Co budeme potřebovat?

Výměnu baterie určitě nezahajujte bez potřebných šroubováčků, přísavky a nepotřebné kreditky (ideálně však jiná udělátka na přidržení otevřeného displeje). Určitě budete potřebovat hvězdicový šroubováček a poté malý křížový. Pokud přemýšlíte o výměně celého zadního krytu, pak si připravte i malý plochý šroubovák a více velikostí malých křížových.


Samozřejmostí je pak nová baterie že? Aby se samotná výměna vyplatila, pak pro koupi nové baterie doporučujeme využít např. Ebay, Wish, Aukro nebo jiné obchodní portály. Nemá cenu dávat za baterii více jak 300 Kč. Pokud tedy nestojíte vyloženě o originál Apple baterii.
Před samotným návodem vám doporučujeme shlédnout níže uvedené video, díky kterému získáte lepší představu o tom, o čem v návodu „Výměna iPhone baterie“ mluvíme a na co upozorňujeme.

Lepší video bychom natočili jen stěží, tak jsme se o to radši ani nesnažili.

Samotná výměna iPhone baterie

Výměna iPhone baterie není opravdu nic složitého, protože při ní odšroubujete pouze 4 šroubky a odpojíte jen dva kabely, a to doslova.

 1. Hvězdicovým šroubováčkem odšroubujeme z krytu jediné dva šroubky, které se nachází na spodní straně u reproduktoru. Jednoduše pod touchID
 2. Připravte si přísavku a nasaďte ji na spodní část displeje. Jemným tahem displej nadzvedneme. V ideálním případě opravdu jen přizvedněte a poté do vzniklé mezery vložte kreditku nebo speciální udělátko. Tímto postupem odcvaknete celý displej, aniž by hrozilo přetržení kabelu od touchID. Pokud se vám zdá, že se rámeček displeje odděluje od displeje samotné, tak se není čeho obávat, při obětovném nasazení se displej opět bez problému usadí zpět do rámečku.
 3. Pokud máte displej uvolněný, tak spodní část opatrně nadzvedněte. Dejte při tom pozor na kabel od touchID, který je nutné odpojit. V některých případech je ještě zajištěn malým plíškem, který je nutné odcvaknout. Pokud se vám ho nedopatřením povede zlomit, tak se nic hrozného neděje, alespoň vám při příští výměně nebude hrozit přetržení kabelu právě o daný plíšek.

 • Už máte téměř vyhráno, nyní můžeme displej začít s klidem odklápět směrem nahoru. Zde narazíte na kabely vedoucí od displeje. Pokud však máte v plánu pouze výměnu baterie, klidně je nechte zapojené a displej si nějak šikovně opřete.
 • Na pravé straně zhruba v 1/3 se nachází plíšek přišroubovaný dvěma šroubky, ty je nutné odšroubovat.

 • Pokud jste plíšek úspěšně odšroubovali, pak jste jistě narazili na konektor od baterie, který nyní můžete odpojit.
 • Výměna iPhone baterie je téměř hotová. Ve spodní části baterie se nachází dva proužky lepící pásky, které je nutné odlepit. Toho dosáhnete tak, že za ně budete opatrně tahat.

 • Poté již stačí baterii vyklepnout a nahradit ji novou. Pro upevnění můžete použít nové lepící pásky, ale není to nezbytností.

 • Opětovné zprovoznění

  Pro opětovné zprovoznění telefonu následujte výše zmíněný návod v opačném pořadí. Nasadíme baterii, připevníme plíšek jistící konektor baterie, usadíme vrchní část displeje a při dovíraní nezapomeneme na zapojení touchID kabelu. To chce trochu trpělivosti a zručnosti. (bude se hodit pinzeta). Po docvaknutí displeje pouze zašroubujeme spodní hvězdicové šroubky.

  Před úplným dokončením však vřele doporučujeme zkusit telefon zapnout, klidně i bez touchID, abyste se ujistili, že jste konektor zapojili správně. 

  Tak co, byla výměna iPhone baterie opravdu tak složitá, jak jste nejspíše očekávali? Dle našeho názoru ani ne :).

  Doporučené při nákupu krytu iPhone SE

  Pokud není výměna iPhone baterie vaším hlavním problémem, ale rádi byste vyměnili celý zadní kryt (tzv. iPhone SE housing), pak pokračujte ve čtení dále. Pro samotnou výměnu budete potřebovat stejné nářadí, akorát k němu připočtěte ještě zadní kryt. Ten opět doporučujeme zakoupit na prodejních portálech, a to včetně předinstalovaných vnitřních peripetií. Ty jsou ke krytu totiž ve většině případech přilepené. Jejich odlepení sice není až tak obtížné, ale hrozí u nich velká šance natržení nebo nalomení, což na první pohled nepoznáte. Pak by na vás čekalo nepříjemné překvapení při dlouhodobém používání telefonu.


  Ceny se pohybují v rozmezí 300 – 3 000 Kč v závislosti na použitých materiálech a originalitě. Kryt bez „vnitřností“ vás vyjde zhruba na zmíněných 300 Kč. Včetně neoriginálních, avšak zcela funkčních, „vnitřností“ počítejte tak 500 – 1200 Kč. Pokud stojíte o nefalšovaný kov a originál Apple díly, pak to s největší pravděpodobností budou právě 3 000 Kč, nebo i více. V takovém případě je možná lepší zvážit nějaký ze specializovaných servisů.

  Výměna zadního krytu iPhone SE

  Pro výměnu celého krytu můžete následovat celý předchozí návod. U kroku 4. však odšroubujeme i krytku držící porty displeje.

  1. Krytka čítá 4. šroubky. Levý horní šroubek je zdaleka ten nejhorší, musíte držet displej ve vzpřímené poloze tak, abyste se k němu pohodlně dostali.

 • Po odebrání lišty můžete pohodlně odpojit tři porty, které vedou k displeji.
 • Následuje odpojení ovládacích tlačítek a čočky fotoaparátu.
 • Pod portem od baterie nalezneme i pin, který vede k napájení a reproduktoru. Taktéž odpojit.

 • Nyní si připravte plochý a křížový šroubováček. V první řadě odstraníme tzv. dvojité šroubky, do kterých byly zašroubovány plíšky chránící zmíněné porty od displeje a baterie.

 • Poté stačí odšroubovat poslední křížový šroubek, který je umístěný na pravé straně od portu pro baterii.
 • Před vyjmutím základní desky se ujistěte, že máte vysunutý slot pro sim kartu.
 • Při vysouvání základní desky budete muset odpojit ještě pin od WiFi modulu, který je umístěn v horní levé části desky. Je však umístěn zespodu, tudíž ho neodpojíte dříve, než desku vypojíte.
 • Závěrečná doporučení
  Pokud jste došli až sem, pak vám nezbývá nic jiného než desku umístit do nového krytu, a nezapomenout připojit všechny piny a porty zpět na své místo. Taktéž počítejte s tím, že budete dávat na své místo i čočku fotoaparátu.
  Pří výměně vám přejeme mnoho zdaru a co nejméně ztracených šroubků :). V ideálním případě si objednejte nový zadní kryti včetně náhradních šroubků.

  Zdroje: 1, vlastní