Zeus Virus detekován ve vašem zamrzlém prohlížeči

Jistě jste již v průběhu svého působení narazili na řadu infikovaných stránek. Některé po vás chtějí platbu, jiné vás upozorní na vir ve vašem počítači a nabídnou placený antivir. Jednou z těchto možností je právě infekce s názvem Zeus Virus, která na vás vyskočí na infikovaných stránkách.

Zeus Virus a jeho příznaky

V tomto případě vás infikovaná stránka vyzve ke stažení potřebného placeného antiviru. Pozor! To určitě nedělejte. V inkriminované době, kdy na vás daná hláška vyskočí, váš počítač totiž ještě není infikován. Jedná se pouze o zamrznutý prohlížeč, nikoliv o celý počítač.


Pokud jste na stránkách, které obsahují Zeus Virus, pak váš prohlížeč s největší pravděpodobností nebude na nic reagovat. Nic vám však nebrání v tom, abyste webový prohlížeč shodili natvrdo pomocí „Správce Úloh“. Stačí pouze kliknout pravým tlačítkem myši na hlavní panel a zvolit správce úloh.
Ve správci úloh poté stačí označit vámi použitý webový prohlížeč, se kterým jste vlezli na infikované stránky. V pravém dolním rohu poté zvolíme „ukončit úlohu“. A je to. Právě jste ochránili váš milovaný počítač od případné nákazy nebo zbytečné platby za nepoužitelný antivirus.


Při opětovném spuštění prohlížeče se vyvarujte obnovení poslední relace. Pokud byste totiž obnovili poslední relaci, pak budete opět na začátku, protože se objevíte zpět na infikované stránce, která obsahuje Zeus Virus. Pokud by se vám to přeci jen stalo tak celý proces zopakujte.

Zeus Virus je ještě sranda

U Zeus Viru se ve většině případech jedná pouze o běžný trojan vir, který dělá tak akorát bordel v počítači. Na internetu však můžete s obdobnými symptomy narazit i na tak zvaný „phishing“. Zde byste se však mohli setkat již s horšími problémy, než je jen zamrzlý prohlížeč.
V takovém případě byste se ke stažení antiviru museli přihlásit například pomocí facebook účtu, nebo rovnou zadat platbu za daný software. V lepším případě byste přišli o svůj facebook, v tom horší byste u příchodu k bankomatu narazili na vybílený účet.

Prevence

Jaká je nejefektivnější prevence? V ideálním případě se vyvarovat zavirovaným stránkám. Pokud už na ně z nějakého důvodu narazíte, pak nezadávat své údaje do první kolonky, která na vás vyskočí a zvážit možnost, že se jedná o zavirované stránky.

Zdroje: 1, vlastní