Sony SRS-XB2 – zlatý střed mezi bezdrátovými reproduktory

Shodou okolností se nám v redakci na stole objevil bezdrátový reproduktor Sony SRS-XB2.
Jedná se o velmi kompaktní reproduktor, který na první pohled zaujme svou velikostí, gumovým zpracováním a v neposlední řadě svým výkonem. Ten samozřejmě není možné spatřit na první pohled.
V balení spolu s reproduktorem naleznete i 1,5A adaptér s micro USB kabelem pro napájení Sony SRS-XB2.
Bezdrátový reproduktor Sony SRS-XB2 nabízí právě díky svému gumovému zpracování krytí IPX5. Nejedná se tedy o plnohodnotné krytí, ale přinejmenším se nemusíte bát, když vám reproduktor zmokne, nebo vám na něj na párty někdo vylije pití.

Malý a výkonný

Ačkoliv se díky minimalistickém designu může zdát, že poslech hudby nebude adekvátní, tak budete mile překvapeni. Reproduktor totiž svým uživatelům nabízí kouzelné tlačítko „Extra Bass“, které Sony SRS-XB2 promění v reproduktor s velmi hutnými tóny. Pokud však používáte reproduktor někde poblíž vás, tak pravděpodobně tlačítko extra bass ani nevyužijete. Plnější tóny si vychutnáte až při vyšší hlasitosti, kterou budete pravděpodobně využívat pro ozvučení větší místnosti.

Po většinu času jsme totiž využívali maximálně cca 50% výkonu hlasitosti, kterou reproduktor disponuje. S maximální hlasitostí totiž opravdu s přehledem ozvučíte větší místnost, nebo menší party. V takovém případě se však budete potýkat s problémem reproduktor překřičet, a tak ho stejně krapet ztlumíte :).

Výdrž a doba nabíjení

Ruku v ruce s výkonem jde i výdrž baterie a doba jejího nabíjení. Přeci jen k čemu vám bude velmi výkonný přenosný reproduktor, který se ale po půl hodině maximální hlasitosti vypne. To však není případ reproduktoru Sony SRS-XB2. Dle papírových údajů nabízí až 12h výdrž po 4h nabíjení. Doba nabíjení se reálně pohybuje okolo 3 až 4 hodin v závislosti na tom, kdy začnete reproduktor nabíjet.

Reproduktor totiž neukazuje stav nabití, tudíž jsme většinou začali nabíjet tak nějak od oka. Pouze při testu maximální výdrže jsme nechali reproduktor vybít úplně. Vzhledem k tomu, že jsme Sony SRS-XB2 skoro vůbec nevyužívali s maximální hlasitostí, tak jsme se dostali na úctyhodných 13,5h. To je u reproduktoru těchto rozměrů opravdu výborná výdrž. S maximální hlasitostí pak můžete s největší pravděpodobností počítat tak s 10 hodinami.

Synchronizace a služby

Reproduktor Sony SRS-XB2 má k dispozici 6 tlačítek. Mezi nejpoužívanější tlačítka bude patřit power button, extra bass a bluetooth. Synchronizace probíhá pomocí bluetooth 3.0, ale můžete využít i zabudované NFC. Mezi další tlačítka patří dvě pro ovládání hlasitosti a jedno pro příjem hovorů.

Ano, čtete správně. Sony SRS-XB2 lze používat i jako handsfree díky zabudovanému mikrofonu. Pro příjem hovoru nemusíte ani sáhnout pro telefon a přijmout hovor přímo na reproduktoru. Pro ovládání hlasitosti budete s největší pravděpodobností naopak využívat spíše telefon. Ovládání hlasitosti na reproduktory totiž dělá to samé, co ovládání hlasitosti na spárovaném telefonu. Není tedy třeba nastavovat extra hlasitost na reproduktoru a extra na telefonu, jako tomu bývá u některých jiných bezdrátových reproduktorů.

Pokud byste si přeci jen nevystačili s maximální hlasitostí Sony SRS-XB2, pak nemusíte klesat na mysli. Reproduktor lze totiž spárovat s dalším Sony SRS-XB2 reproduktorem. Spárované reproduktory lze poté nastavit do tzv. Double módu, nebo klasického Stereo módu. Ve stereo módu nastavíte každému reproduktoru danou vámi zvolenou stranu (Right – pravý, Left – levý). V Double módu budou oba reproduktory hrát zcela totožně a získáte tím tedy dvojitý výkon.

Zhodnocení Sony SRS-XB2

Za danou cenu nabízí úctyhodnou výdrž na jedno nabití, odolnost vůči dešti a kompaktní rozměry, díky kterým si ho můžete kdykoliv a kamkoliv. Díky pogumovanému zpracování se navíc nemusíte bát ani pádů. S cenovkou začínající na 1 799 Kč se dle našeho názoru jedná o zlatý střed mezi přenosnými bezdrátovými reproduktory, které nabízí dostatečnou výdrž, výkon a malé rozměry.

Zdroje: 1, vlastní