Skrytá nastavení MacOS o kterých možná nevíte

Pokud máte rádi zakázané ovoce a rádi byste objevili skrytá nastavení MacOS, která jsou před vámi utajena, pak je článek určen pro vás.
Skrytá nastavení MacOS po většinu času odemknete pomocí terminálu, nebo vámi požadovanou službu přímo přes terminál spustíte. Pokud však nejste s terminálem až takoví kamarádi a radši byste měli skrytá nastavení MacOS přístupná přímo v nastavení, pak zkuste nainstalovat doplněk Secrets.

Doplněk jménem Secrets Preference Pane

Oficiální a úplný název doplňku je „Secrets Preference Pane“, pokud byste ho chtěli hledat na vlastní pěst. V AppStore ho však nehledejte. Apple z dobrého důvodu nechce, aby běžní uživatelé měli k těmto nastavením přístup. Pokud neradi pracujete s Terminálem, pak je vše v pořádku. Pokud však s Terminálem nepracujete z důvodu, protože mu nerozumíte, pak pro vás není určen ani daný doplněk.

Skrytá nastavení MacOS v běžném nastavení

Díky doplňku Secrets se totiž v běžném nastavení zobrazí i skrytá nastavení MacOS pod ikonkou Secrets. Díky ní nebudete muset hledat dané příkazy, nebo je v případě znalosti složitě vypisovat, ale budete k nim moct přistupovat přímo v nastavení. Pro neznalé je zde tedy pravděpodobnost chyby ještě větší, stačí totiž pouze změnit uživatelsky nastavení v uživatelsky přívětivém prostředí.


Pokud nevíte, co děláte, tak si radši na internetu vyhledejte, co že to vlastně měníte, než něco potvrdíte. Za případné vzniklé škody nebereme žádnou zodpovědnost a všechny změny systému měníte na své vlastní riziko.

Zdroje: 1, vlastní