Gwent ze světa Zaklínače je karetní hra, která již není o náhodě

Zapomeňte systém hraní Hearthstonu a naučte se blafovat v Gwent: The Witcher Card Game. V multiplayeru se totiž bez blafování neobejdete.
Ten, kdo hrál Zaklínače, tomu je karetní hra Gwent jistě dobře známa a není ji třeba moc představovat. Všichni však Zaklínače nehráli, a proto se podíváme alespoň na základní princip hry.

Již to není o náhodě

Pokud jste zvyklí na Hearthstone nebo The Elder Scrolls Legends, které se od Hearthstone hodně inspirovali, tak se nemusíte bát další kopie. Jedná se o dost odlišný princip hry. Tím nejdůležitějším faktem je, že se hraje na dva vítězné. S jedním soupeřem tedy můžete hrát až tři hry, než se rozhodne o vítězi.

Vyházet všechny karty během první hry tedy není nejlepší taktika. Zde přichází na scénu blafování. Pokud totiž soupeř vyhodí dle vaše názoru své nejsilnější karty, tak můžete hru „passnout“. Soupeř danou hru sice vyhraje, ale připravíte ho o silné karty a vy budete začínat další hru s větším počtem karet.

Před vyzýváním soupeřů v multiplayeru vám však vřele doporučujeme projít si tutorial a absolvovat všechny Challange. Za prvé pochopíte princip hry a schopnosti svých karet. Za druhé po vyhraných tutorial turnajích dostanete navíc nějaké ty kegy, za které dostanete nové karty.

Princip karetní hry Gwent

Další razantní změnou je absence many a deset rozdaných karet hned ze startu hry. Každá karetní hra však začíná tím, že si připravíme své karetní balíčky. Ty jsou zde rozděleny do frakcí. Ze startu máte v každém balíčku zhruba 24 karet. Při startu hry máte na ruce 10 karet a 3 můžete ještě vyměnit. Už i rozdání karet tedy není až taková náhoda, ale spíš připravenost hráče.

Navíc, většina karet má speciální schopnosti, které vám dovolí vytáhnout z balíčku další karty.

Hlavním cílem hry ale není dostat soupeřovi životy na 0, ale mít vyšší score, než soupeř. Každá karta má svou hodnotu. Všechny vyložené karty se sčítají. Kdo má vyšší score, vyhrává dané kolo. Jak již ale bylo řečeno, výhra prvního kola nic neznamená. Absolutní vítěz musí vyhrát dvakrát.

Pro fanoušky Zaklínače povinnost

Pokud jste fanouškem Zaklínače, pak je pro vás Gwent povinností. Pokud jste milovníci Hearthstonu a už vás nebaví, že zde hraje velkou roli i náhoda, pak je čas na změnu. Pokud jste však s karetním konkurentem spokojeni, tak Gwent vyzkoušejte i tak. Přinejmenším pro vás bude hra příjemným zpestřením a ukázkou, že to jde i jinak.

Gwent se nachází ve fázi Open Beta. Hra je dostupná pro herní konzole Playstation a Xbox. Samozřejmě nesmí chybět ani pro PC.

Zdroje: 1, vlastní