Xbox One Tips, aneb jak využít konzoli naplno – 3. díl

Jak se říká: „Do třetice všeho dobrého“. Vítáme vás tedy již u třetího a zároveň posledního dílu Xbox One tips. Dnešním hlavním tématem bude multitasking a členství Xbox Gold, se kterým se pojí mraky výhod.
V první řadě se však podíváme na multitasking, který plno uživatelů Xboxu opomíjí kvůli jeho „prkennosti“. Když se ho však naučíte používat, pak již vám nic nebude bránit v poslechu vlastní hudby během hraní, nebo sledování vámi oblíbeného pořadu.

HDMI vstup a výstup

Vyvedený HDMI kabel z Xboxu do TV, projektoru či nějakého monitoru je samozřejmostí. Můžete však využít u druhý HDMI port, kterým přivedete TV signál např. ze set-top boxu přímo do vašeho Xboxu. Poté můžete sledovat TV přímo v Xboxu. Vše naleznete v nastavení pod záložkou obraz a live TV.
Ta navíc umožňuje obraz v obraze. Můžete tedy hrát a v horním rohu mít puštěné třeba zprávy. Samozřejmě musíte vědět, jaký zvuk chcete upřednostnit. Oba zvukové výstupy najednou nemají smysl a ani nejdou současně přehrát.

Multitasking díky Xbox One tips

Obdobný případ máte při použití multitaskingu. Při hraní her máte vždy možnost zmáčknout kouzelné osvětlené tlačítko „xbox“ na středu svého ovladače, které vám umožní nahrávat hru, udělat screenshot, ale také spustit další libovolnou aplikaci. Momentálně nás napadá třeba hudební přehrávač. Ve hře si tedy můžete vypnout zvuky a nechat spuštěný na pozadí hudební přehrávač s vaší hudbou.


Záleží na však typu přehrávače. Ten musí podporovat přehrávání na pozadí. Máte však i možnost „zakotvit“ ho na pravé straně obrazovky pro rychlý přístup. V takové případě však máte o něco zmenšený obraz právě hrané hry.

Členství Xbox GOLD live

Pokud jste majitelem herní konzole Xbox, pak jste již jistě o členství Xbox GOLD slyšeli. Má ale dlouhodobě smysl? To hodně záleží na tom, jak často hrajete. Většina výhod je totiž spojená převážně právě s hrami.
Členství si můžete zakoupit na měsíc za 149 Kč, 3 měsíce za 499 Kč nebo 12 měsíců za 1 499 Kč. Nejdražší alternativou z pohledu dlouhodobého členství je tedy tříměsíční členství. Nejvýhodnější naopak roční.


Pro víkendové hráče se tedy nejvíce vyplatí měsíční členství, které se však automaticky prodlužuje. Tedy alespoň do doby, než si v samotném Xboxu automatické prodlužování nevypnete. Což všem vřele doporučujeme. Měsíční členství se tak vyplatí zaplatit vždy, když je k dispozici některá z vámi oblíbených her zdarma.
Ano, slyšíte správně. Díky zlatému členství máte k dispozici hraní her online, které je u většiny her multiplatformní. Rocket League si tak zahrajete i s přáteli kteří hrají na svém PC s Windows 10. Větší výhodou jsou však hry zdarma, které vaše členství za 149 Kč na měsíc pokryjí hned několikrát.

Datumy změn u her zdarma

„Áčkové“ tituly jsou k dispozici vždy dva za měsíc. Mění se vždy 1. a 16. den v měsíci a jsou dostupné po dobu 30 dní. Tedy od 1. do 31. a od 16. do 15. dne v měsíci. Díky zpětné kompatibilitě s Xbox 360 Microsoft navíc s áčkovým titulem dává zdarma i hru na Xbox 360, která se mění každých 15 dní. Hra je tedy dostupná 1. až 15. a další 16. až 31. dne daného měsíce. Pokud si tedy zaplatíte členství 15. den v měsíci, dostanete „zdarma“ 6 her, tedy za cenu měsíčního členství 149 Kč.


Připočtěte si k tomu až 70% slevy na áčkové tituly, měsíc online hraní a přístup k betám. Tak že abychom si odpověděli na otázku, zda se to vyplatí. Ano, vyplatí. Za 149 Kč vám 6 her nikdo nedá. Navíc si členství můžete zaplatit až ve chvíli, kdy je zdarma vámi požadovaná hra.
Aktuální přehled dostupných her zdarma a zlevněných titulů naleznete vždy v záložce Xbox GOLD, nebo na oficiálních stránkách Xbox.
Doufáme, že seriál Xbox One tips pro vás byl přínosný. Pokud byste měli další tipy a triky s herní konzolí Xbox určitě nám neváhejte napsat na našich facebookových stránkách.

Zdroje: 1, 2, vlastní